Zavřít reklamu

Flex Window – tak se jmenuje nový vnější 3,4“ displej Galaxy z Flipu5. Samsung jej logicky prezentuje jako jednu z největších novinek 5. generace svého ohebného véčka, které vám poskytne celou řadu možností přizpůsobení. Zde najdete, co všechno vlastně umí. 

Flex Window je nově téměř 4x větší než u předchozí generace a nabízí celou řadu dobře známých i zcela nových funkcí a možností. Mimo jiné si uživatelé můžou jeho podobu do značné míry přizpůsobit vlastní chuti – na výběr jsou stylové rámečky nebo třeba spousta typů digitálních i analogových hodinových ciferníků, které můžou mimo jiné odpovídat ciferníkům, které má uživatel nastavené na hodinkách Galaxy Watch6.

I v zavřeném stavu toho Galaxy Z Flip5 nabízí víc než předchozí generace. Díky widgetům neboli miniaplikacím jsou k dispozici předpověď počasí, ovládací prvky k audiopřehrávači nebo třeba poslední kurzy akcií v miniaplikaci Google Finance. Všechny miniaplikace si lze zobrazit a přepínat mezi nimi pouhým dotykem displeje v režimu Multi Widget View. V zavřeném stavu lze rovněž číst upozornění a dostat se k rychlému nastavení Wi-Fi nebo Bluetooth. Můžete také procházet seznam hovorů a odpovědět na ty nepřijaté, případně předem přednastavených replik odpovídat na textové zprávy. K dispozici jsou ale také kompletní QWERTY klávesnice či historie konverzací. A pak jsou zde samozřejmě i Selfie nebo prohlížení pořízených snímků. 

Důležité nástroje jsou ihned po ruce 

Vnější displej vám tedy nabídne nástroje, které nejčastěji používáte. Jde o: ovládání médií, počasí, kalendář, poslední hovory, přímé vytáčení, časovač, budík, stopky, nahrávání hlasových poznámek, počet kroků, SmartThings, ovládání Galaxy Buds a povolené aplikace skrze Labs. Právě mezi ty bude patřit třeba YouTube, Google Mapy, Netflix a další podle toho, jak je budou ladit vývojáři.

Vnější displej vám ale nabídne i rychlé nastavení základních funkcí, což je tedy obdoba panelu rychlých nabídek. Upravíte si zde zvuky a zvonění, jas displeje, dostanete s k Wi-Fi, Bluetooth, režimu letadla nebo aktivaci svítilny, který ale začne svítit až tehdy, když telefon otočíte, aby vás neoslnila. Funguje zde ale i multitouch, takže když uděláte gesto sevření prstů, aktivujete přehled nástrojů. Přepnutí na požadovaný nástroj je přitom snadné a intuitivní, jen jej prostě vyberete.  Spolu s přepracováním pantu se jedná o největší změnu Galaxy Z Flipu5 a jistě jde o novinku nesmírně přínosnou i s ohledem na konkurenci, která se právě na velikost vnějšího displeje zaměřila.

Galaxy Z Flip5 koupíte například zde

Dnes nejčtenější

.