Zavřít reklamu

Jak známo, Samsung dnes na poli softwarové podpory svých mobilních zařízení nemá prakticky žádnou konkurenci. Jeho nové i starší vlajkové telefony a tablety i vybrané modely střední třídy mají garantované čtyři upgrady Androidu. Nyní se v éteru objevila informace, že korejský obr novým zařízením Galaxy poskytne pět upgradů Androidu.

Jak informoval web Sammy Fans, obchodní partner Samsungu ve Francii již zalistoval jeho chystané skládací smartphony Galaxy Z Fold5 a Galaxy Z Flip5. Příslušná stránka u skládaček, které korejský gigant představí už ve středu, uvádí, že dostanou pět verzí Androidu a sedm let pro ně budou dostupné součástky.

Pokud by tomu tak skutečně bylo, Samsung by se stal v oblasti softwarové podpory jasným lídrem. Něco nám však říká, že jde o technickou chybu a že francouzský partner Samsungu Koesio tím měl na mysli pět let bezpečnostních aktualizací. Je to totiž teprve něco přes rok, kdy korejský obr oznámil nejnovější změnu své aktualizační politiky, tedy čtyři upgrady Androidu a pět let bezpečnostních updatů.

Příští ohebné telefony Samsungu mají jinak softwarově běžet na z Androidu 13 vycházející nadstavbě One UI 5.1.1 a později v tomto roce dostat aktualizaci s nadstavbou One UI 6.0, postavenou na Androidu 14.

Skládací smartphony Samsungu koupíte zde

Dnes nejčtenější

.