Zavřít reklamu

Je před námi událost léta. Může za to fakt, že je Samsung největším prodejcem chytrých telefonů, ale také to, že v létě se toho obvykle příliš neděje. Tedy až na výjimky, jakými je třeba společnost Nothing. Ta ale takového hráče, kterým Samsung je, nemůže zastínit. Co tedy od středeční Galaxy Unpacked akce očekávat? 

Prosáklo toho hodně. Sám Samsung pak jasně přiznal, že se můžeme těšit na Galaxy Z Flip5, kterého zcela logicky doprovodí i Galaxy Z Fold5. Jihokorejský výrobce je ve skládacích zařízení lídrem a my samozřejmě doufáme, že nadále bude, hodně ale záleží, jak se mu novinky povedou. Uživatelé pravděpodobně nejsou zvědaví na stále ty tejné nedostatky a chtějí nějaký progres. Tím pak nemusí být pouhé zvětšení vnějšího displeje Flipu.

Ten totiž trpí ještě dvěma neduhy. Prvním je jasná vůle mezi oběma skládacími částmi a druhým pak krycí fólie vnitřního displeje, u které bychom rádi viděli jisté zvýšení odolnosti. To bychom tedy měli první bod programu, co všechno ale skládačky Samsungu doprovodí? Je toho více než dost. 

Galaxy Watch5 a Galaxy Watch5 Classic 

Právě ohebné telefony už poměrně pravidelně doprovází i chytré hodinky Galaxy Watch. Letos bychom se měli dočkat opět dvou modelů o dvou velikostech, kdy bude ale pravděpodobně chybět řada Pro, vrátí se ale naopak Galaxy Watch Classsic s otočnou lunetou. Jak moc velký pokrok to bude, samozřejmě teprve uvidíme, neočekáváme ale, že by se Samsung pustil do nějakých experimentů. Pravděpodobně k tomu také nemá důvod, i když je pravda, že takový model podobný produkci Garminu, tedy alespoň s ohledem na použité materiály, by nemusel být od věci. Nehrozí ale, že bychom se ho dočkali už letos.

Řada Galaxy Tab S9 

O nejvyšší řadě tabletů Samsungu toho uniklo už tolik, že není důvod myslet si, že si jejich představení schová společnost na jindy. Ostatně jejich představení po boku skládaček dává vzhledem k velkým displejům a nadstavby s nimi pracující větší smysl, než kdyby společnost čekala na začátek příštího roku a Galaxy S24. Navíc protože Samsung aktualizuje vrcholné tablety jednou cca za rok a půl, je právě teď ta ideální chvíle. Společnost tím také sjednotí design kamer, kdy se i zde očekávají výstupy jen pro jednotlivé objektivy.

Galaxy Buds3 

Ohledně nové generace sluchátek jsou zde poněkud rozporuplné úniky. Jedny tvrdí, že přijdou, druhé to naopak vyvracejí. Potvrzení se však dočkáme až ve středu. Doufáme, že budou mít matnou povrchovou úpravu, uvítali bychom také o něco lepší ergonomii. Přestože tvar sluchátek řady Galaxy Buds je navržen tak, aby pomáhal lepšímu utěsnění v uchu, díky jejich velikosti může mít uživatel často pocit, že mu vypadnou. Mohli by si pak také půjčit trochu těch funkcí o modelu Pro.

Galaxy SmartTag 

Apple AirTag je neskutečně populární gadget, na který se Samsung pokusil reagovat nepříliš úspěšným Galaxy SmartTagem a SmartTagem+. Byly ale velké a s ohledem na funkčnost také omezené. Už jsme zde měli zprávy o tom, že na něm Samsung pracuje a upřímně doufáme, že se dočkáme právě nyní. Mít vlastní řešení výrobce je totiž vždy lepší než to řešit skrze třetí strany. 

Galaxy S23 FE 

Bude to půl roku po řadě Galaxy S23 a bude to před iPhony 15 a Google Pixely 8. Google navíc na konferenci I/O představil model Pixel 7a, kterému by mohl být S23 FE ideální konkurencí, což se dá říci třeba i Nothing Phonu (2). Už zde máme i množství informací, které jsou vždy předzvěstí příchodu nového telefonu, kdy jich k modelu S22 FE/S23 FE nikdy nebylo více. Záleží jen, jestli si jej bude chtít Samsung nechat až pro podzimní a předvánoční trh, protože přece jen jeho slávu aktuálně zazdí především skládačky, což by byla škoda.

Dnes nejčtenější

.