Zavřít reklamu

Společnost Tesla si vytkla za cíl do několika let vytvořit plně autonomní elektromobily. Nyní vyšlo najevo, že k tomuto cíli přispěje Samsung. Podle nové zprávy bude korejský obr vyrábět čip Tesla Hardware 5 (HW 5.0). Nebude však jediný.

V ideálním případě bude čip Tesla HW 5.0 pohánět plně autonomní elektromobily za tři až čtyři roky, říkají zástupci branže citovaní webem KED Global. A americká automobilka vlastněná Elonem Muskem prý souhlasila s tím, že do projektu zapojí Samsung.

Korejský gigant má vyrábět čipy Tesla HW 5.0 pomocí svého 4nm procesu. Nebude však údajně sám. Tesla měla již loni podepsat smlouvu na výrobu těchto čipů s polovodičovým kolosem TSMC. Podle jednoho ze zdrojů webu je však „pravděpodobnější rozdělení výroby čipů nové generace mezi tyto dva“.

Jestliže Tesla uzavřela partnerství s TSMC ohledně čipu HW 5.0 v loňském roce, co nyní automobilku přimělo spojit se se Samsungem? Na první pohled je to zřejmé – mít dva dodavatele místo jednoho je vždycky lepší. Nicméně se ukazuje, že s tímto výsledkem mohla mít něco společného květnová schůzka šéfa Samsungu Lee Jae-yonga s Muskem.

Samsung již dříve dodával Tesle čipy pro elektromobily Model 3, Model 5, Model X a Model Y. Leeova květnová návštěva měla posílit partnerství mezi oběma společnostmi a toho prý šéf Samsungu dosáhl. Lee měl totiž Muskovi nabídnout výhodné smluvní ceny za výrobu čipů HW 5.0, které prý nemohl odmítnout.

Tesla si klade za cíl zavést do svých vozů plnou automatizaci úrovně 5 prostřednictvím čipů HW 5.0 během příštích tří až čtyř let. Úroveň 5 je nejvyšší úrovní autonomního řízení, kdy vozidlo může automaticky provádět všechny úkony řízení za všech podmínek a nevyžaduje lidský dohled či interakci.

Dnes nejčtenější

.