Zavřít reklamu

Otázky spojené s akvizicí Microsoft a Avtivision Blizzard rezonují v prostředí finančního světa i srdcích herních fanoušků. Původní termín obchodu v hodnotě 69 miliard dolarů stanovený na 18. července se s ohledem na snahy amerických regulačních orgánů a výhrady Británie k jeho parametrům nepodařilo uskutečnit, pročež se obě společnosti dohodly na prodloužení lhůty do 18. října.

Technologický gigant Microsoft již v minulosti vyjádřil názor, že uskutečnění akvizice přinese pozitivní změny nejen uživatelům Xboxu, ale bude představovat posun i pro mobilní gaming, čímž se stává hodnou pozornosti ještě širšího publika.

Průběh transakce byl narušen snahami americké Federální obchodní komise, která usilovala o její pozastavení, ovšem dočkala se zamítnutí federálním a později odvolacím soudem. Dalším subjektem, který usiluje o zablokování je Britský Úřad pro hospodářskou soutěž a trhy, ale poté, co s tímto postojem zůstává osamocen, diplomaticky prodloužil lhůtu konečného rozhodnutí v této otázce na 29. srpna.

Pokud se převzetí firmy Activision Blizzard Microsoftem již nepostaví nic do cesty, bude se jednat o největší akvizicí v dosavadní historii herního průmyslu. Microsoft samozřejmě lákají hlavně velké tituly jako Call of Duty, Candy Crush nebo Overwatch, jeho pozice na trhu tím však dosáhne nebývalých rozměrů. Přesto společnost tvrdí, že chce ponechat dostatek tvůrčího prostoru všem nově začleněným týmům.

Je otázkou, zda následující týdny neukáží další překážky a britský odklad neposkytne prostor dalším vážným námitkám. Pokud vše proběhne dle aktuálního plánu, mohli bychom se relativně brzy dočkat i možné expanze směrem k Androidu a iOS.

Dnes nejčtenější

.