Zavřít reklamu

Jelikož v dnešní době už téměř všichni máme chytrý telefon a spousta z nás jej využívá i místo počítače při práci, není na škodu si připomenout, že skrze mobil se dá i spousta věcí naučit. Člověk k tomu nepotřebuje kromě telefonu vůbec nic, stačí si jen na chvíli sednout a začít. Začít s čím? Právě na tuto otázku máme hned několik odpovědí.

Jazyk

Připouštíme, že na první pohled není úplně snadné se novému jazyku naučit pouze přes mobil, ovšem nemožné to určitě není. Zaprvé je trh plný aplikací, které umožňuji nasát gramatiku a také nová slovíčka. K opakování slovíček či lehké gramatiky pak stačí daná aplikace, případně se seznamy slovíček dají překopírovat do jiných, jež zase umožňují tvorbu tzv. flash cards, tedy že na jedné straně kartičky se nachází výraz v cizím jazyce, na druhé pak překlad nebo vysvětlení. S touto technikou se lze naučit do jisté míry jakémukoliv jazyku od angličtiny, němčiny, korejštiny až třeba po jazyk ze Star Treku zvaný klingonština.

Pokud však člověk chce nově nabytou dovednost procvičovat i jinak, je třeba začít mluvit a samozřejmě jazyk poslouchat. Druhé bez problémů zařídí Youtube sám o sobě, přičemž s prvním problémem mohou pomoci aplikace, ve kterých si lze vyhledat rodilé mluvčí obrovského množství jazyků a cvičit řeč s nimi. V této oblasti je nejznámější aplikací Hello Talk.

photo-1546410531-bb4caa6b424d

Poker

Když se hovoří o online hrách, nemusí jít jenom o Call of Duty nebo Fortnite, ale také o hry karetní jako Hearthstone nebo poker. Právě ten zažil v minulých letech velký boom, a nejen že se dnes dá hrát online na počítači i mobilu, není problém jej sledovat ani na Twitchi. Několik společností tento trend zachytilo a ochotně se požadavkům trhu přizpůsobilo, takže pokud má člověk chuť si třeba během prázdnin poker online v češtině vyzkoušet, stačí si vybrat kde. Samozřejmě doporučujeme si prostudovat pravidla a nečekat, že si člověk všechno osvojí až během hry samotné. Jde to, nicméně nějaké znalosti do začátku se hodí a učení se strategii je pak plynulejší.

Každopádně se jedná o zábavu, která podporuje plánování dalších kroků a hráč u pokeru může také poznat nové lidi. Navíc k ní skutečně nic jiného než internet a mobil, tablet nebo počítač nepotřebuje. Důležité však je si správně vybrat aplikaci na základě toho, které společnosti mají nejlepší pověst, i takových je ale mnoho.

Jóga

Jelikož naše zdraví nejen v posledních letech často trpí kvůli tomu, že máme sedavá zaměstnání, nikdy není na škodu se začít alespoň trochu hýbat. Jóga má navíc prokazatelně pozitivní účinky také na psychické zdraví, a protože hlavně zpočátku není snad kromě podložky či jakéhokoliv příjemného podkladu nic potřeba, může člověk začít jógu cvičit okamžitě. Jednak aplikací je nepřeberné množství a stačí si prostě jednu vybrat, jednak v úvodních hodinách se člověk naučí především správně dýchat, soustředit se sám na sebe a protahovat se.

photo-1552196563-55cd4e45efb3

Ještě k výběru aplikace. U většiny z nich stačí jeden dva pohledy, aby člověk zjistil, zda je pro něj. Zpravidla totiž uvádějí, na jaké oblasti se zaměřují, takže pokud někdo trpí na bolesti krční páteře nebo by raději jógu s prvky meditace, lze se snadno řídit i tímto.

Něco o sobě a něco pro sebe

Na pomezí zábavy a učení se nachází také vyplňování testů osobnosti. Ač se to někomu může zdát jako hloupost a ztráta času, pořád jde o způsob, jak se o sobě něco dozvědět, a sice třeba proč na určité situace v životě reagujeme jinak než ostatní. Zjistit, v čem přesně to vězí a jak s tím pracovat, tak s tím mohou pomoci právě tyto testy. Dá se na ně pohlížet jako na součást osobního rozvoje, jemuž se dnes věnuje nejen spousta online kurzů, ale také Youtube videí, které si již brzy budeme moci pustit 2x rychleji i na mobilu.

A právě na Youtube může člověk zamířit ve chvíli, kdy jej napadne cokoliv dalšího, co by se chtěl přes mobil naučit, neboť zvláště matematická, fyzikální a IT témata jsou pro někoho těžko uchopitelná, ovšem s šikovným učitelem zvládne třeba i jen základy pochopit každý.

Vždy je nejdůležitější začít, přičemž výhodou dnešní doby je, že učit se čemukoliv z výše zmíněného se dá téměř vždy a všude. Stačí mít u sebe mobil, k dispozici internetové připojení a chuť pro sebe něco udělat.

Dnes nejčtenější

.