Zavřít reklamu

Google se s vydáním operačního systému Android 12L zavázal k tomu, že zlepší své aplikace pro zařízení s velkou obrazovkou, jako jsou skládací smartphony a tablety. V posledních dvou letech dostala pro tato zařízení optimalizovaný design celá řada jeho aplikací, jako např. Kalendář, Keep nebo Počasí. Tou nejnovější je pak Gmail.

Jak objevil web 9to5Google, aplikace Gmail ve verzi pro Android prošla změnou designu, která usnadňuje její používání na ohebných telefonech. „Appka“ má nyní navigační lištu na levé straně obrazovky, kteréžto nové umístění lépe využívá větší obrazovku a umožňuje zobrazit více e-mailů a jejich obsahu (lišta se dříve nacházela dole).

Navigační lišta obsahuje tlačítko Compose, které bylo několik let plovoucím tlačítkem. Lišta také ukazuje tlačítka Chat, Email a Meet, což usnadňuje přepínání mezi nimi. Tento nový design se před několika měsíci objevil některým uživatelům betaverze. Nyní se zdá, že se rozšiřuje v širším měřítku.

Zajímavé je, že nový design Gmailu se zdá být aktivní pouze na skládačkách. Momentálně není k dispozici pro tablety, lze však očekávat, že v budoucnu dorazí i na ně.

Dnes nejčtenější

.