Zavřít reklamu

Virtuální klávesnice je jednou ze základních součástí chytrého telefonu. Spoléháte se ni při psaní textových zpráv, vytváření seznamů úkolů, psaní příspěvků na sociální sítě i e-mailů. Zatímco se klávesnice smartphonů v posledních letech vyvíjely díky automatickým předpovědím, funkcím AI, schránce a dalším, při psaní na displeji se chybám prostě nevyhnete. Tato vychytávka vám ale pomůže k rychlejší jejich editaci. 

Pomocí „tajného“ trackpadu v Androidu můžete chyby opravit, aniž byste vlastně zvedli prst z klávesnice. Ať už používáte Gboard, Microsoft SwiftKey nebo výchozí klávesnici Samsung na telefonech Galaxy, vestavěný trackpad v těchto a dalších klávesnicích je dostupný velice snadno. Stejným způsobem jej lze vlastně použít i na iPhonech v jejich systému iOS. 

Jak na klávesnici aktivovat trackpad 

  • Otevřete libovolnou obrazovku konverzace, dokumentu nebo e-mailu či poznámky atd. 
  • Klepněte prstem na mezerník a držte jej. 
  • Zobrazí se vám Ovládání kurzoru. 
  • Nyní už prostým pohybem prstu po celé ploše klávesnice (v případě Samsung klávesnice) můžete kurzor umístit tam, kam potřebujete, aniž byste se museli přesně na dané místo trefit klepnutím. 

Pokud se vaše klávesnice na trackpad nezmění, jděte do Nastavení -> Obecná správa -> Nastavení klávesnice Samsung a zde vyberte nabídku Potažení, dotek a zpětná vazba. Tady následně vyberte Klepnutí a přidržení mezerníku, kde zvolte Ovládání kurzoru. Funkce je to sice jednoduchá, ale velice užitečná, protože vám ušetří spoustu frustrace. Určitě ji tedy vyzkoušejte. 

Dnes nejčtenější

.