Zavřít reklamu

I když globální pandemie koronaviru již pominula, mnozí z náš stále pracují z domova. Bez ohledu na to, zda z domova pracujete často, či ne, jste si pravděpodobně všimli, že webová kamera vašeho notebooku není ničím extra. Dobrou zprávou však je, že nemusíte utrácet za novou, protože se v ní může proměnit váš androidový smartphone.

Telefony s Androidem dokáží posloužit jako velmi slušná bezdrátová webová kamera, která bude dozajista lepší než ta, kterou máte v notebooku. K přeměně androidového telefonu na webkameru slouží několik aplikací, tou nejpopulárnější je však DroidCam. Má velmi intuitivní uživatelské prostředí a v bezplatné verzi nabízí vše podstatné. Na řádcích níže se dozvíte, jak si prostřednictvím této aplikace můžete vytvořit vlastní přenosnou webkameru, kterou můžete použít pro svou příští videokonferenci.

  • Stáhněte si z obchodu Google Play aplikaci DroidCam.
  • Stáhněte si do svého stolního počítače či notebooku desktopového klienta aplikace DroidCam.
  • Na svém telefonu otevřete DroidCam a udělte oprávnění k používání videa a zvuku. Ujistěte se, že váš telefon a počítač jsou připojeny ke stejné Wi-Fi síti.
  • Na svém PC či notebooku nainstalujte desktopového klienta DroidCam.
  • Nyní aplikaci spusťte. Uvidíte malé vyskakovací okno se třemi možnostmi připojení androidového telefonu. Ve výchozím nastavení je vybráno připojení Wi-Fi, se kterým budeme pokračovat dál.
  • Nyní budete muset zadat IP adresu a port. Vraťte se do mobilní aplikace a vyhledejte hodnotu IP a Wi-Fi portu. Tyto hodnoty zadejte do polí Device IP a DroidCam Port v desktopovém klientovi.
  • Ujistěte se, že jsou zaškrtnuta políčka videa i zvuku, a poté stiskněte tlačítko Start. Pokud bylo vše nastaveno správně, v desktopovém klientovi se zobrazí náhled videa.
  • Ve výchozím nastavení bude aplikace používat zadní fotoaparát vašeho telefonu, ale pokud chcete, můžete použít i přední. Fotoaparát můžete změnit klepnutím na ikonu fotoaparátu umístěnou vedle menu se třemi tečkami v mobilní aplikaci.
  • Dalším krokem je konfigurace videokonferenční aplikace pro použití v kanálu DroidCam. Spusťte vybranou videokonferenční aplikaci a zahajte schůzku. Ve výchozím nastavení bude aplikace používat zabudovanou webovou kameru. Pokud to chcete změnit, otevřete nastavení a změňte video na výstup DroidCam 2 nebo DroidCam 3 (pokud vám DroidCam 2 výstup neposkytuje).
  • Co se týče zvuku, můžete použít mikrofon svého telefonu či počítače. Chcete-li na vašem telefonu změnit mikrofonní vstup, přejděte do nastavení zvuku ve videokonferenční aplikaci a v rámci možností mikrofonu vyberte možnost DroidCam Virtual Audio.

Nyní už jen zbývá vymyslet místo pro váš smartphone. Použít můžete jednoduchou kolébku či tu, která umožňuje nastavit úhel a výšku. Použít je možné i držák na telefon nebo mini tripod. Je třeba podotknout, že bezplatná verze aplikace DroidCam umožňuje streamovat video pouze v nízké kvalitě. Vyšší kvalitu videa (rozlišení Full HD) a další funkce, jako  je Smooth FPS, zrcadlení videa nebo možnost upravy automatického ostření, jasu a kontrastu, lze odemknout zakoupením placené verze, která se nabízí pod názvem DroidCamX.

Nejlepší stabilizátory koupíte zde

Dnes nejčtenější

.