Zavřít reklamu

To nejzásadnější, co omezuje použití moderních technologií, je jejich baterie. Ať je jakkoli velká, nikdy to není dost. I proto mobilní telefony nabízejí různé možnosti, jak jejich životnost prodloužit, a to když ne hardwarově, tak alespoň softwarově. Jednou z možností je zapnutí úsporného režimu. Ale věděli jste, že Samsung jej má adaptivní, takže se umí zapínat automaticky dle potřeby? 

Úsporný režim dělá to, co se od něho očekává, tedy uvede telefon do režimu úspory energie, aby ji patřičně prodloužil. Co to ale znamená? Jednoduše to, že bude omezeno použití sítě na pozadí, synchronizace a kontrola polohy a plynulost pohybu se u podporovaných zařízení změní na standardních 60 Hz. Další možnosti můžete ještě definovat, kdy lze vypnout/zapnout následující: 

  • Always On Display 
  • Omezení rychlosti CPU na 70 % 
  • Snížení jasu o 10 % 
  • 5G 
  • Omezení aplikací a Dom. Obr 

V případě posledního bodu se jedná o dosažení maximální úspory tím, že budou povoleny pouze vybrané aplikace, ale všechny ostatní aktivity na pozadí budou omezeny nebo vypnuty. Nastaví se i tmavý motiv.

Úsporný režim můžete aktivovat z panelu rychlých nabídek. Pokud zde na ikoně déle podržíte prst, můžete si jej ještě definovat, stejnou nabídku najdete v Nastavení -> Péče o baterii a zařízení -> Baterie -> Úsporný režim. A teď to zajímavé…

Adaptivní úsporný režim 

Obrazovka úsporného režimu nabízí vpravo nahoře možnost klepnout ještě na ikonu tří teček. Když tak učiníte, zobrazí se vám volba Adaptivní úsporný režim. Když ji vyberete, je zde přepínač, kterým jej můžete zapnout. Co se pak stane? Jednoduše to, že se telefon učí vaše zvyky využívání a nabíjení a podle toho bude schopen sám úsporný režim aktivovat v momentě, kdy vysoudí, že už byste to s energií k nabíječce nevydrželi. Vy se tak nemusíte o nic starat. Abyste ale mohli tento režim aktivovat, musíte u Úsporného režimu vypnout omezení aplikací na domovské obrazovce. 

Dnes nejčtenější

.