Zavřít reklamu

Samsung drží největší podíl na trhu s androidovými telefony a každý jeho krok je zásadní – s jakoukoli malou změnou může změnit ekosystém trhu. Korejský gigant však ve svých produktech sleduje především jednoduchost, proto jsou jeho telefony tvrdou konkurencí zařízením s iOS. Nyní byl zveřejněn průzkum, který říká, že telefony s Androidem jsou mnohem jednodušší na použití než iPhony.

Průzkum zveřejněný webem Green Smartphones uvádí, že androidové smartphony jsou o 58 % intuitivnější než zařízení s iOS. Průzkum vycházel z vyhledávacích dotazů ve vyhledávači Googlu, které se týkaly toho, jak provádět konkrétní úkoly na telefonech s Androidem nebo s iOS.

Bylo zjištěno, že uživatelské prostředí androidových telefonů je velmi jednoduché, takže uživatelé mohou snadno provádět úkoly, jako je resetování smartphonu, nahrávání obrazovky či nahrávání hovorů, zatímco iPhony jsou lepší v činnostech jako pořizování screenshotů a skenování QR kódů. Pro uživatele telefonů Samsungu jsou některé funkcionality podstatně jednodušší než u jiných zařízení díky nadstavbě One UI.

Po představení první verze One UI (na konci roku 2018) se Samsung vždy zaměřoval na to, aby jeho nadstavba byla pro uživatele co nejintuitivnější, přičemž s každou novou verzí vylepšoval její systémové funkce. Podle všeho v tom bude pokračovat i u chystané verze 6.0, pro niž již brzy otevře beta program a jejíž ostrá verze se očekává na podzim.

Telefony Samsungu koupíte například zde

Dnes nejčtenější

.