Zavřít reklamu

Trvalo to více jak jeden rok, než se vývojářům z Epic Games podařilo odladit aplikaci RealityScan i pro platformu Android. Právě v dubnu ji totiž vydali v beta verzi pro iOS, a to i když je název studia u Applu sprosté slovo kvůli soudním tahanicím ohledně hry Fortnite. 

Už v roce 2021 koupilo studio společnost Capturing Reality a ve vzájemné spolupráci se vytvořil titul, s jehož pomocí jde skenovat skutečné objekty a převádět je na věrné 3D modely. Používání aplikace je vlastně velice snadné. Za ideálního světla a s minimálně rušivým pozadím stačí zachytit alespoň 20 snímků objektu z různých jeho úhlů a máte hotovo.

Po dokončení snímání lze 3D objekt exportovat a popřípadě nahrát na Sketchfab, což je oblíbená platforma pro publikování a objevování 3D, AR a VR obsahu. Tyto modely lze použít k různým účelům, například je proměnit v objekty rozšířené reality nebo je přidat do her s Unreal Enginem. 

Jistě zajímavé je, že je aplikace zdarma a bez mikrotransakcí, a to i přes to, kolik financí studio vývoj stál. Sketchfab ale funguje na bázi předplatného. Vývojáři uvádějí, že za loňský rok aplikace pro iOS zaznamenala na 200 tisíc stažení a že z ní bylo do Sketchfabu nahráno na několik tisíc modelů. RealityScan vyžaduje telefon nebo tablet Android, který podporuje ARCore, nebo iPhone či iPad se systémem iOS 16 a novějším. Aplikace je dostupná i skrze Galaxy Store. 

RealityScan v Google Play

Dnes nejčtenější

.