Zavřít reklamu

Někteří se domnívají, že jím byl původní Samsung Galaxy S, tak tomu ale ve skutečnosti není. Chvíli před tím, než se na pulty prodejen dostal první Galaxy S, se mohl zmíněným typem displeje pochlubit model Samsung S8500 Wave.

Jednalo se o zařízení z rodiny mobilních telefonů Wave, na kterých běžel operační systém s názvem Bada – předchůdce Tizenu, tedy operačního systému, který dnes běží na chytrých televizorech Samsung, a který kdysi býval také hlavní součástí chytrých hodinek z dílny jihokorejského giganta. Samotný telefon Samsung S8500 Wave v mnohém připomínal zmenšenou verzi Galaxy S.

Byl osazen čipsetem Hummíngbird, a Samsung jej dále vybavil 5MP fotoaparátem s automatickým zaostřováním a schopností natáčet videa v 720p. O přísun energie se starala baterie s kapacitou 1500 mAh. Samsung S8500 Wave byl opatřen 3,3″ displejem s rozlišením 480 x 800 pixelů. Jednalo se Super AMOLED displej s ochranným sklem Gorilla Glass, který nabízel opravdu úctyhodné zobrazení barev i odstínů černé. Telefon dále nabízel uživatelské rozhraní TouchWiz, díky kterému se prostředí v mnohém podobalo operačnímu systému Android.

V roce 2011 se zmíněný model dočkal operačního systému Bada OS 2.0 s přepracovaným uživatelským rozhraním a plnou podporou funkcí multitaskingu. Aplikace bylo možné stahovat z Wave storu, kde jich zpočátku bylo k dispozici šest desítek, a zcela bezplatně. Přestože je Samsung S8500 Wave již dávno záležitostí minulosti, mnozí z jeho tehdejších majitelů na něj dodnes s láskou vzpomínají.

Dnes nejčtenější

.