Zavřít reklamu

Bez ohledu na velikost firmy může být její řízení stresující a náročnou činností. To platí zejména v případě, že se ji snažíte zvládnout sami, aniž byste se spolehli na správné nástroje pro řízení, které vám mohou výrazně usnadnit život. Stačí si vzpomenout na koordinaci a organizaci všech každodenních činností, vedení týmu, plánování projektů, řízení cashflow, personální zajištění a rozdělování úkolů a zdrojů. A po celou tu dobu se snažíte prodat výrobky a služby, komunikujete se stávajícími i potenciálními zákazníky a dodavateli.

Každodenní řízení firmy pro vás může být ještě obtížnější, pokud vaše podnikání zahrnuje práci na dálku.  Vaší pracovní náplní je např. zakázková výroba, kdy cestujete za realizacemi a zákazníky, poté oceníte pomoc chytrých mobilních aplikací. Můžete s nimi pohodlně spravovat firemní záležitosti i na cestách.

V tomto článku jsme pro vás sestavili seznam šesti základních nástrojů pro řízení malé firmy z mobilu, které mohou zefektivnit vaši práci a ušetřit čas.

1/ Caflou – all-in-one software pro řízení celé malé firmy od CRM přes projekty až po fakturaci a finance

Pokud chcete mít všechno na jednom místě, mít tzv.„jeden zdroj pravdy“ a to i na mobilu, využijete all-in-one firemní systém Caflou, který pro řízení firmy nabídne potřebné procesy na jednom místě, od řízení vztahů se zákazníky, přes projektové řízení, vykazování práce až po fakturaci a správu financí či rozpočtů. S mobilní aplikací Caflou máte vše pod kontrolou i za běhu, a navíc vám mohou zákazníci podepisovat třeba předávací listy, můžete rovnou vystavovat a odesílat faktury, delegovat nový úkol na své kolegy nebo vytvořit výkaz práce.

Snímek obrazovky 2023-06-16 v 13.14.23

2/ Trello – task management 

Aplikace pro řízení jednoduchých projektů a úkolů Trello je plně přizpůsobena pro mobilní zařízení, což umožňuje přístup a správu úkolů odkudkoli a kdykoli. Organizace úkolů je velmi vizuální, Trello využívá nástěnky, sloupce a karty, které umožňují přehledně a intuitivně zobrazit veškeré úkoly a projekty.

Snímek obrazovky 2023-06-16 v 13.14.30

3/ Calendly – plánování schůzek

Calendly je ideální pro plánování schůzek, protože umožňuje snadné a efektivní uspořádání schůzek na základě vašich preferencí a dostupnosti. S Calendly můžete propojit své kalendáře a nastavit svou dostupnost tak, aby vaše volná kapacita odpovídala reálné kapacitě a možnostem. Calendly má velmi intuitivní mobilní aplikaci, která umožňuje uživatelům organizovat či rezervovat schůzky, dostávat oznámení a měnit svou dostupnost kdykoli a kdekoli.

4/ iDoklad – fakturace

S iDokladem snadno vystavíte faktury, zálohy nebo i dobropisy přímo z mobilu a můžete je ihned odeslat zákazníkům. Zároveň v mobilní aplikaci na faktury vidíte veškeré přehledy a statistiky nebo stav úhrad

5/ Google Drive – práce s dokumenty

Google Drive nabízí celou sadu kancelářských aplikací přímo na mobilu, vytvářet nebo editovat tak můžete dokumenty, tabulky nebo prezentace a práci v reálném čase sdílet s týmem. Navíc lze k dokumentům přistupovat i offline. Alternativou pak může být sada aplikací Office v rámci Microsoft 365.

Snímek obrazovky 2023-06-16 v 13.14.40

6/ Slack – instantní firemní chat

Slack je ideální komunikátor pro firemní účely, přímo z mobilu komunikujete s týmem, sdílíte soubory, zprávy můžete třídit do oddělených kanálů, které si vytvoříte pro různé účely, třeba pro oddělené projekty.

Je pro vás lepší sada vícera aplikací nebo jedna komplexní?

Můžete se rozhodnout pro použití sady různých nástrojů pro různé potřeby. Můžete například kombinovat Trello, Slack a Google Drive a umožnit svému týmu efektivně spolupracovat a komunikovat, v Calendly plánovat schůzky a kalendář, fakturovat v iDokladu a finance řídit po večerech v excelu…je to na vás moc aplikací, mezi kterými musíte přepínat a udržovat konzistentní stav?

Pak pro vás možná bude ideální jedna „all-in-one“ komplexní aplikace jako zmíněné Caflou, se kterou můžete v podstatě řídit celou firmu. Caflou kombinuje různé funkce pro řízení procesů a projektů, pracovních postupů, peněžních toků, CRM, fakturace, komunikace a dalších.

Mobilní aplikace pro správu malé firmy vám umožní pracovat chytřeji, ne složitěji. Zavedení správných technologií vám pomůže zbavit se opakujících se nepodstatných úkolů. Svůj čas a energii tak můžete investovat do vymýšlení neotřelých podnikatelských nápadů, jejich uvádění do praxe a pohánění vaší společnosti. Stačí jen určit, který software nejlépe vyhovuje vašim potřebám, a nechat ho, aby se postaral o méně hodnotné úkoly. Je načase, abyste místo práce ve firmě začali pracovat na své firmě.

Dnes nejčtenější

.