Zavřít reklamu

Vytvoření skvělého skládacího telefonu je další velkou výzvou pro všechny výrobce chytrých telefonů (možná tedy až na Apple). Právě Samsung ale odstartoval myšlenku, že budou ohebné telefony skutečně celosvětovým trendem. Bohužel i dnes je ale vlastně jedinou značkou, která prodává skládací telefony po celém světě, i když se v tomto nyní hodně snaží Motorola s novými Razry. Ostatní jako Huawei, OPPO, Vivo a Xiaomi, uvedly na trh dvě generace skládacích telefonů, ale za hranice Číny příliš neexpandují. 

Zatímco Huawei zcela postrádá přístup ke službám Googlu a nemá 5G, skládací telefony od společností OPPO, Vivo a Xiaomi se stále soustředí na osazení zařízení co nejlepším hardwarem nebo dosažení rekordně tenkého designu. Jenže tato zařízení stále nemají ideálně vyřešený návrh softwaru. A právě softwarové zkušenosti jsou jednou z oblastí, ve které Samsung jasně vítězí. Ano, společnost nepřinesla do svých skládaček zrovna nejlepší fotoaparáty ani nejminimalističtější klouby, ale soustředí se na nabídku nejlepšího možného softwarového zážitku, což se jí daří.

Jak Samsung dál drtí své skládací konkurenty 

Podívejte se např. na obrázek níže, který ukazuje populární aplikaci pro sociální sítě TikTok spuštěnou na Galaxy Z Fold4 a Vivo X Fold 2 vedle sebe. Galaxy Z Fold4 zobrazuje postranní panel a vertikální videa na levé straně a sekci komentářů na pravé straně obrazovky, čímž zcela vyplňuje velkou obrazovku. Naproti tomu Vivo X Fold 2 zobrazuje uživatelské rozhraní aplikace TikTok uprostřed obrazovky, přičemž po dvou stranách zůstávají tlusté černé a naprosto zbytečné pruhy. 

Společnost Samsung spolupracuje s populárními aplikacemi pro chytré telefony a přináší optimalizované uživatelské rozhraní těchto titulů do svých zařízení Galaxy Z Fold a Galaxy Z Flip. Samsung také jako první přinesl speciální režimy pro služby Google Meet a YouTube při použití režimu Flex Mode. Navíc Samsung bude kromě zajištění dobré funkčnosti vlastních aplikací optimalizovat také ty Googlu. V podstatě se dá říci, že zatímco jeho hardwarové specifikace nemusí nad konkurencí zrovna vyhrávat, softwarová zkušenost je zde bezkonkurenční, a to zejména pokud jde o produktivitu.

Skládací smartphony Samsungu koupíte zde

Dnes nejčtenější

.