Zavřít reklamu

WhatsApp krade čím dál více funkcí své konkurence a poslední dobou ohlašuje jednu novinku za druhou. Po přidání snadného přenosu dat mezi systémy Android a iOS společnost oznámila funkci úpravy zpráv a pracuje na možnosti sdílet obrazovku telefonu s ostatními. Nyní Meta oznámila novou funkci nazvanou WhatsApp Channels, kdy se vlastně jedná o to samé, co jsou Groups (skupiny) Telegramu.  

Kanál WhatsAppu je jednoduchý a soukromý způsob sledování lidí, značek a komunit. Můžete sledovat všechny aktualizace od lidí a společností, které budou viditelné na speciální kartě Aktualizace. Tyto aktualizace tak budou odděleny od zpráv a skupin vašich chatů. Jedná se o nástroj jednosměrného vysílání informací, takže můžete pouze přijímat aktualizace a nemůžete je zveřejňovat.

Společnost uvedla, že také vytváří adresář s možností vyhledávání, kde můžete najít lidi a značky, které chcete sledovat, včetně podniků, koníčků, místních úředníků a sportovních týmů. Ke kanálům se můžete připojit také prostřednictvím e-mailových pozvánek zveřejněných v chatech, e-mailech a na dalších místech. Je to tedy vlastně taková mikrosociální síť uvnitř chatovací aplikace, která podporuje i WhatsApp Pay. Historie kanálů bude uložena na serverech společnosti WhatsApp po dobu až 30 dnů.

K dispozici je také funkce, která umožní, aby aktualizace po určité době automaticky zmizely. Správci mohou dokonce blokovat snímky obrazovky a přeposílání zpráv ze svých kanálů, stejně jako mohou rozhodovat, kdo jejich kanály může sledovat a kdo ne. V současné době nejsou aktualizace kanálů šifrovány end-to-end, ale společnost na této funkci údajně usilovně pracuje. Rozšiřování funkce po světě je klasicky postupné.

Dnes nejčtenější

.