Zavřít reklamu

Fotky Google nabízejí skvělý způsob organizace knihovny díky neuvěřitelně užitečné funkci označování obličejů. Ta je již nyní poměrně výkonná i v našich podmínkách, protože dokáže rozpoznat obličeje lidí i v dětství, a nyní Google schopnosti rozpoznávání ještě vylepšuje, a to poměrně neuvěřitelně. Zjistí totiž, kdo na fotografii je, i když nemá vidět obličej. 

Funkce označování obličejů začala zjišťovat, kdo je na fotografii přítomen i pouze pomocí zadní části jeho hlavy, případně brýlí či oblečení. Označování navíc probíhá u nových i těch fotografií, které máte ve Fotkách už několik let. Není to sice automatické, ale objeví se vám zde informace o tom, kdo by měl na fotografii být a možnost jejího označení. Jako první si toho všimli v magazínu Android Authority.

Zatím není úplně jasné, jak k tomuto výsledku Fotky došly. Může se jednat jen o strojové učení, které pozná postavu, která je přítomná i na ostatních fotografií ze stejného místa a času, může se jednat o chytré algoritmy, které porovnávají postavu na fotografii s postavou té, u které už mají tvář přiřazenou. Rozpoznání také není zatím 100%, i tak je ale korektní u cca 85 % snímků. 

Není ještě ani úplně jasné, zda se jedná o novou funkci, protože Google k tomuto ještě nepodal žádné vyjádření. Ať je to tak či onak, je to rozhodně krok kupředu, protože konečně můžete i ručně označit osoby, které nemají vidět do tváře.  

Dnes nejčtenější

.