Zavřít reklamu

Na konferenci Google I/O 2023 zazněl výraz AI několikrát téměř v každém bloku a prakticky žádný z řečníků jej nevynechal. O Asistentovi Google, který patří aktuálně mezi nejoblíbenější nástroje umělé inteligence technologického giganta ze Silicon Valley, toho ale příliš slyšet nebylo.

Dnes společnost v tichosti Asistenta Google rozšířila skrze novou aktualizaci o dva nové hlasy pro uživatele angličtiny ve Spojených státech, konkrétně o „Lime“ a „Indigo“, které tak rozšiřují nabídku dalších deseti hlasů, které již s největší pravděpodobností znáte. Na výběr jsou varianty barevně odlišené jako výchozí Red, Orange, Amber, Green, Cyan, Blue, Purple, Pink, British Racing Green, and Sydney Harbor Blue.

Společnost Google toto oznámení učinila bez jakékoli kampaně v příspěvku na svém blogu v rámci článku nabízejícího uživatelům tipy na co nejefektivnější využití Asistenta Google přizpůsobené jejich potřebám.

Chcete-li hlas svého asistenta změnit, je to tak snadné, jako říct: „Hey Google, change your voice.“ Tento příkaz funguje v telefonu, chytrém reproduktoru nebo kdekoli jinde. Proces nastavení bude zřejmě nejkomfortnější pomocí vašeho smartphonu, protože vám poskytne přehlednou vizuální zpětnou vazbu, díky níž bude výběr jednodušší. Rozhodnete-li se to provést na chytrých reproduktorech, budete muset projít každý hlas zvlášť a následně si z nich vybrat, což je časově trochu náročnější.

Hlasy Asistenta Google jsou v současnosti k dispozici ve 29 jazycích, bohužel, přes předchozí přísliby společnosti, mezi ně čeština prozatím nepatří.

Dnes nejčtenější

.