Zavřít reklamu

Telefony Samsungu, včetně těch z nižších tříd, si vydobyly celosvětovou popularitu díky svým kvalitním fotoaparátům. Nicméně ne vždy fungují tak, jak mají. Zde jsou čtyři nejčastější problémy, se kterými se při používání fotoaparátů telefonů Galaxy můžete setkat, a jejich řešení.

Problém s ostřením

Pokoušíte se pořídit fotku a aplikace fotoaparátu nezaostří na hlavní předmět? Pokud ano, proveďte následující kroky:

 • Pokud používáte kryt telefonu, ujistěte se, že okraje krytu nejsou v zorném poli objektivu fotoaparátu.
 • Pokud je čočka vašeho fotoaparátu špinavá, jemně ji otřete suchým hadříkem, abyste z ní odstranili šmouhy.
 • Pokud fotografujete v místech se slabým osvětlením, přesuňte se na místo, kde je osvětlení dostatečné.
 • Objevil se problém s ostřením poté, co jste nechali aplikaci fotoaparátu delší dobu otevřenou? Pokud ano, aplikaci restartujte.

Aplikace fotoaparátu se neočekávaně zavírá

Pokud se aplikace fotoaparátu nečekaně zavírá, postupujte takto:

 • Fotoaparát může selhat v extrémních povětrnostních podmínkách. Vystavili jste svůj telefon v poslední době nepřízni počasí? Pokud ano, ochlaďte jej, jestli se vám zdá příliš horký. Pokud se vám naopak zdá, že je příliš chladný, zahřejte jej. Poté jej restartujte.
 • Zkontrolujte, že je váš telefon dostatečně nabitý.
 • Neočekávané zavření aplikace fotoaparátu může být způsobeno tím, že jej používá více aplikací najednou. Ujistěte se tedy, že fotoaparát aktuálně nepoužívá žádná jiná aplikace.
 • Pokud jste na telefonu zapnuli úsporný režim, vypněte jej.
 • Fotoaparát může padat také kvůli tomu, že nebyl dlouho aktualizován. Jděte do Nastavení→O aplikaci Fotoaparát a zkontrolujte, jestli pro něj není dostupná nová aktualizace.

Aplikace fotoaparátu nefotí nebo zamrzá

Pokud aplikace fotoaparátu nefotí, může to být tím, že v telefonu máte příliš málo místa. Jestli má vaše zařízení málo místa, systém vás na to upozorní. V takovém případě budete muset úložiště telefonu trochu „provětrat“.

Jestliže aplikace fotoaparátu při focení padá, je pravděpodobné, že vašemu telefonu dochází paměť. Pokud tedy souběžně s ní používáte jiné na paměť náročné aplikace, zavřete je.

Aplikace fotoaparátu nedetekuje přední či zadní fotoaparát a ukazuje černou obrazovku

Pokud se aplikaci fotoaparátu nepodaří detekovat přední nebo zadní fotoaparát vašeho telefonu a ukazuje jen černou obrazovku, nemusí být hned na vině hardware. Problém může mít sama aplikace. Otázkou je, jak zjistíte, že jde o problém s aplikací, nebo s hardwarem. Je to naštěstí snadné. Otevřete jinou aplikaci, která používá fotoaparát na vašem telefonu, jako je například WhatsApp, a zkuste v ní použít přední a zadní fotoaparát. Pokud tato aplikace přední a zadní fotoaparát detekuje a černá obrazovka se neobjeví, problém je s aplikací fotoaparátu. V takovém případě zkuste tato řešení:

 • Otevřete na vašem telefonu Nastavení, poté možnost Aplikace a vyberte ze seznamu Fotoaparát. Následně vyberte možnost Úložiště a klepněte na „Vymazat paměť“.
 • Jděte do Nastavení→Aplikace, vyberte Fotoaparát a klepněte na možnost Vynucené zastavení.

Pokud ani jedna z těchto možností nepomůže, resetujte vaše zařízení do továrního nastavení. Pokud však fotoaparát ukazuje černou obrazovku i v jiných aplikacích, postupujte takto:

 • Ujistěte se, že kryt vašeho telefonu nezakrývá čočku fotoaparátu.
 • Vyčistěte čočku fotoaparátu, abyste se ujistili, že výhledu nic nebrání.
 • Restartujte telefon, abyste se ujistili, že se nejedná o krátkodobou závadu.

Výše zmíněné problémy můžete také zkusit vyřešit instalací nejnovější aktualizace nadstavby One UI pro váš telefon. Jděte do Nastavení→Aktualizace softwaru a zkontrolujte, jestli pro vaše zařízení není dostupná.

Dnes nejčtenější

.