Zavřít reklamu

Německá automobilka BMW před pár dny představila vozy BMW řady 5. Svými novými auty evidentně pomrkává na hráče, neboť do jejich infotainmentových jednotek integrovala herní platformu AirConsole.

BMW říká, že integrace aplikace AirConsole do infotainmentů vozů BMW řady 5 přinese na silnice unikátní herní zážitek. Platforma umožní řidiči a pasažérům hrát hry určené pro příležitostné hráče, když bude vozidlo stát. Hraním si tak budou moci krátit čas například při dobíjení baterie auta.

Pro hraní budou hráči potřebovat pouze smartphone, který bude fungovat jako ovladač, a obrazovku zvanou Curved Display na palubní desce. Po spuštění aplikace AirConsole ve vozidle se naváže spojení mezi chytrým telefonem a vozidlem naskenováním QR kódu na obrazovce. Poté se osádka vozu bude moci pustit do hraní. Hrát bude možné samostatně, se všemi cestujícími ve vozidle nebo v soutěžním režimu.

Jak bylo řečeno, pasažéři v nových vozech BMW budou moci hrát hry pro příležitostné hráče (někdy též označované jako casual hry či hry pro nehráče), které jsou snadné na pochopení a mají intuitivní ovládání. Na výběr budou sportovní, závodní, kvízové, logické, strategické nebo skákací hry. Na začátku bude možné hrát zhruba 15 titulů, včetně známých pecek pro Android a jiné platformy jako Go Kart Go, Golazo nebo Overcooked. BMW slibuje, že nabídka her se bude postupně rozšiřovat.

Dnes nejčtenější

.