Zavřít reklamu

Google mění způsob, jakým uživatelské účty synchronizují kontakty s androidovými telefony, což může některé uživatele zmást, pokud nevědí, o co jde a nejsou si této změny vědomi. Své seznamy kontaktů mohou kvůli této změně najít prázdné, naštěstí se však nejedná o tak drastickou změnu či problém, jak se na první pohled může zdát.

Až do nejnovější verze komponenty Služby Google Play (23.20) zůstávaly kontakty uložené na účtu Google a synchronizované s androidovým smartphonem uložené v telefonu i poté, co uživatel na svém zařízení v rámci účtu Google vypnul synchronizaci kontaktů. Jinými slovy, pokud měl uživatel kontakty uložené ve svém účtu Google, mohl na svém telefonu povolit synchronizaci kontaktů, počkat na synchronizaci kontaktů se zařízením, poté synchronizaci vypnout a kontakty by se stále zobrazovaly na jeho zařízení.

Nová verze Služeb Google Play však mění metodu synchronizace tak, že kontakty z androidového telefonu zmizí, jakmile je synchronizace kontaktů ze zařízení vypnuta. Kontakty uložené na účtu Google však nebudou smazány ani nijak změněny.

Potenciálně prázdné seznamy kontaktů mohou způsobit určitý zmatek a někteří uživatelé si mohou myslet, že je nadobro ztratili. Naštěstí by kontakty měly být na jejich účtu Google (pokud je to místo, kde byly uloženy) stále přítomny a opětovné zapnutí možnosti synchronizace kontaktů je znovu přidá do jejich zařízení.

Stručně řečeno, pokud si ukládáte kontakty na svůj účet Google, vypnutí synchronizace kontaktů v nastavení účtu Google na vašem zařízení způsobí, že tyto kontakty z něj zmizí. Opětovným povolením synchronizace kontaktů je však vrátíte zpět.

Teoreticky by se tato změna Služeb Google Play měla týkat i uživatelů telefonů a tabletů Galaxy. Ti mohou synchronizovat své telefonní kontakty se svými účty Samsung. Když však kontakty nejsou uloženy v telefonu nebo na SIM kartě, vypnutí synchronizace kontaktů s účtem Google způsobí, že kontakty uložené v účtu Google zmizí z telefonu, dokud nebude možnost synchronizace kontaktů znovu povolena. A to bez ohledu na to, jestli je synchronizace kontaktů účtu Samsung zapnutá či vypnutá.

Pokud se chcete ujistit, že na svém účtu Google propojeném s telefonem či tabletem Galaxy máte povolenou synchronizaci kontaktů, otevřete na svém zařízení Nastavení, poté vyberte možnost Účty a zálohování, následně klepněte na možnost Správa účtů, vyberte svůj účet Google, klepněte na „Synchronizovat účet“ a ujistěte se, že je zapnutý přepínač Kontakty.

Dnes nejčtenější

.