Zavřít reklamu

Snad každý majitel smartphonu si zajisté přeje, aby mu baterie jeho chytrého mobilního telefonu vydržela co možná nejdéle. Jednou z cest, jak dosáhnout co možná nejdelší výdrže baterie smartphonu, je správné nabíjení. V dnešním článku se tedy společně podíváme na to, jak správně nabíjet smartphone, aby jeho baterie vydržela co možná nejdéle.

Dodržování těch správných postupů a pravidel při nabíjení smartphonu vám může výrazně pomoci v tom, aby se jeho baterie ničila co možná nejméně. Ačkoliv se na první pohled může zdát, že na nabíjení smartphonu není nic těžkého, stačí ve skutečnosti dodržovat pár snadných pravidel. Baterie se vám za to odvděčí dlouhou životností.

4 tipy, jak nabíjet smartphone

Pokud vám záleží na tom, aby se baterie vašeho smartphonu ničila co nejméně, stačí se při jeho nabíjení držet následujících bodů:

  • Vyvarujte se přehřátí smartphonu. Pokud smartphone nabíjíte přes noc, neumisťujte jej pod polštář. Nenechávejte jej ani ležet na přímém slunci, ať už za oknem vozu, kanceláře nebo třeba ložnice. Při nadměrném zahřívání smartphonu může dojít k rychlému snížení kondice baterie.
  • Používejte originální, kvalitní, certifikované nabíjecí příslušenství. Používáním laciného a necertifikovaného příslušenství se vystavujete riziku přehřátí, přetížení baterie, ale v některých případech také riziku požáru.
  • Při nabíjení telefonu je vhodné nepřekračovat 80 – 90 % kapacity baterie. Pokud možno, nedoporučuje se telefon neustále nabíjet na 100 %, protože to může způsobit, že se baterie bude rychleji opotřebovávat. Místo toho je lepší nabíjet telefon částečně a udržovat ho v rozmezí 20 – 80 % kapacity.
  • Kromě toho je také důležité pravidelně aktualizovat operační systém telefonu, protože výrobci často vydávají aktualizace, které zlepšují energetickou efektivitu a správu baterie.

V případě, že budete v průběhu nabíjení dodržovat tato jednoduchá pravidla, vydrží vám baterie vašeho smartphonu výrazně déle, a bude se také delší dobu těšit dobré kondici.

Dnes nejčtenější

.