Zavřít reklamu

Ano, je to trošku pohled do historie, ale Windows XP používalo mnoho z nás po mnoho let, a proto v nás tento zvuk vyvolává mnoho vzpomínek. Ostatně právě tento systém Microsoftu doprovázel celou jednu generaci uživatelů PC. Všichni ostatní, a to především ti mladší, si pak mohou poslechnout jeden skutečně ikonický zvuk v mnoha jeho variacích. 

Právě o tom totiž tento mix je. Po úvodním originálu následují jeho různé úpravy, které jsou mnohdy skutečně úsměvné. Celkem je jich ve videu hned 23. Windows XP (lidově „xpéčka“) je operační systém z řady Windows NT od firmy Microsoft, který byl vydán už v roce 2001. Byl určen pro obecné použití na domácích či firemních osobních počítačích, laptopech či mediálních centrech. Zkratka „XP“ označuje zkušenost (anglicky eXPerience). Systém sdílí důležité části se systémem Windows Server 2003.

Po více než jedno desetiletí se jednalo o dominantní operační systém a v době, kdy jej Microsoft začal nahrazovat systémem Windows Vista (listopad 2006) používalo systém Windows XP téměř 87 % uživatelů. Nejpoužívanějším operačním systémem byl až do poloviny roku 2012, kdy jej překonal Windows 7, ale ještě pět let po ukončení prodeje používalo Windows XP téměř 30 % počítačů. 

Dnes nejčtenější

.