Zavřít reklamu

Pokud jste si všimli, že má váš telefon či tablet nadměrnou spotřebu baterie, může za tím stát ne úplně zřejmá věc. V obchodě Google Play existuje možnost odeslat Googlu údaje o využití aplikace, přesněji řečeno o tom, které části aplikaci používáte. To americkému technologickému obrovi pomáhá zrychlit instalaci, otevírání a spouštění aplikací pro všechny uživatele jeho obchodu.

Podle některých uživatelů však tato funkce může na androidových zařízeních způsobovat nadměrnou spotřebu baterie. Funkce má název Optimalizace instalace aplikace a najdete ji v nastavení obchodu Google Play, nikoli v Nastavení na vašem zařízení Galaxy. Níže je návod, jak ji můžete vypnout (či později zapnout, pokud chcete využít výhod rychlejších updatů aplikací).

Google spustil funkci Optimalizace instalace aplikace v roce 2021 s cílem zrychlit instalaci aplikací z obchodu Google Play, a ať už jste to věděli nebo ne, tato funkce je ve výchozím nastavení zapnutá. Vypnete ji takto:

  • Na svém zařízení Galaxy otevřete obchod Google Play.
  • Vpravo nahoře klepněte na ikonu vašeho účtu.
  • Klepněte na „Nastavení“.
  • Vyberte možnost Obecné.
  • Vypněte přepínač u položky Optimalizace instalace aplikace.

Mějte na paměti, že pokud tuto funkci ponecháte vypnutou, instalace a otevírání vašich aplikací stažených z obchodu Googlu Play může trvat déle. Pokud však její deaktivace povede k delší výdrži baterie, může to být dobrý kompromis.

Dnes nejčtenější

.