Zavřít reklamu

Díky množství specializovaných aplikací je dnes již konzumace obsahu nejrůznějších podcastů a audioknih třeba na cestách poměrně jednoduchou a dostupnou záležitostí. Mnoho zpráv, článků a dalších informací je však poskytováno v textové podobě, takže pro seznámení se s jejich obsahem je zkrátka potřeba si je přečíst. Společnost Google ovšem v prosinci loňského roku přišla s aplikací Režim čtení, která textová sdělení umožňuje si i poslechnout. Ta se nyní dočkala první aktualizace od svého uvedení a hned tu máme velmi příjemnou a užitečnou funkci pro přehrávání na pozadí.

Podobně jako služba pro zpřístupnění TalkBack v systému Android nebo Narrator od Microsoftu pro Windows, pracuje režim čtení s převodem textu na řeč a dokáže tedy přečíst jakýkoli text na obrazovce. Díky nové funkci si můžete nechat předčítat delší články na webu, zatímco budete vařit kávu nebo se věnovat čemukoli jinému.

Režim čtení je k dispozici jako samostatná aplikace v obchodě Google Play a získává tedy aktualizace odděleně od operačního systému Android. Podle serveru 9to5Google technologický gigant ze Silicon Valley po nedávném uvedení tohoto šikovného nástroje na trh vypustil jeho první aktualizaci, která dovoluje pokračovat v poslechu i po přepnutí na jinou aplikaci nebo uzamčení zařízení, což dříve možné nebylo. Jedná se rozhodně o příjemnou změnu. Nejnovější aktualizace nově nabídne i elegantní ovládání podobné přehrávači médií, přičemž k dispozici jsou ovládací prvky přehrávání a pozastavení nebo přeskočení na další větu.

 

Díky novým ovládacím prvkům ve stylu přehrávače médií dokáže Režim čtení zprostředkovat zážitek ne nepodobný poslechu podcastu. Můžete si tak poslechnout třeba kterýkoli z našich článků, zatímco budete chystat večeři nebo skládat nádobí do myčky. Pokud je vašim primárním nástrojem pro čtení počítač, nemusíte být smutní, Google totiž vyvíjí režim čtení také pro prohlížeč Chrome. S nástroji jako je tento toho v reálném světě jistě stihneme a dozvíme se více a ušetřený čas můžeme věnovat věcem, které mají pro nás největší hodnotu. Nejnovější aktualizace prozatím není široce dostupná, ale v obchodě Google Play se šíří postupně.

Aplikace Režim čtení v Google Play

Dnes nejčtenější

.