Zavřít reklamu

Velká část výrobců chytrých telefonů v rámci svého vývoje míří směrem 1″ snímačům fotoaparátu při zachování 50MPx rozlišení u svých vlajkových zařízení. Přístup Samsungu je však odlišný. Používá mnohem menší snímač než mnozí konkurenti, ale disponuje rozlišením 200 MPx a poslední informace naznačují, že tomu tak bude i v nastávajících letech.

Už minulosti se objevily zvěsti, že Galaxy S24 Ultra bude i nadále používat 200MPx snímač fotoaparátu. Nová sdělení tvrdí, že i Galaxy S25 Ultra a Galaxy S26 Ultra budou používat snímač se stejným rozlišením. Oba smartphony budou údajně vybaveny mírně vylepšeným 17nm obrazovým snímačem ISOCELL HP2 s 200 MPx a zdokonaleným zachycováním světla. Budoucí model Galaxy S27 Ultra by naopak mohl používat větší, 1/1,12″ snímač ISOCELL. Mohlo by tak dojít k situaci, kdy Apple možná nabídne 1″ snímač fotoaparátu dříve než jeho korejský rival.

Ačkoli žádné podrobnosti o snímači fotoaparátu Galaxy S27 Ultra prozatím nejsou známy, mohlo by se jednat o vylepšenou verzi 1/1,12″ ISOCELL GN2, který byl uveden na trh naposledy před dvěma lety a použit v telefonu Xiaomi 11 Ultra. V tuto chvíli jde spíše o predikci založenou na v současnosti dostupných informacích, protože do natolik dlouhodobých plánů může vstoupit množství faktorů, které zapříčiní změnu přístupu nebo povedou k jeho přehodnocení. Pokud by se současné předpoklady o fotoaparátu Galaxy S27 Ultra potvrdily, znamenalo by to, že bude Samsungu trvat tři roky, než se přiblíží 1″ velikosti snímače.

50Mpx jednopalcový snímač představuje skvělou rovnováhu mezi velikostí pixelů a rozlišením, které je dostatečné pro snímky a záznam videa v 8K a zároveň zachovává dostatečně velké pixely, aby dokázaly zachytit potřebné množství světla i bez pixel binningu. Uvidíme, co ukáže budoucnost.

Ty nejlepší fotomobily koupíte zde

Dnes nejčtenější

.