Zavřít reklamu

Instagram je jistě nesmírně populární platformou, nové funkce však mnohdy přibývají jen pozvolna. Zde jsou 3 novinky, které aplikace přináší a s největší pravděpodobností potěší většinu uživatelů.

Reakce na příspěvky pomocí GIFů

Konečně je možné u příspěvků na Instagramu reagovat pomocí GIFů. Šéf společnosti Adam Mosseri o tom informoval v nedávném chatu s generálním ředitelem Meta Markem Zuckerbergem na Instagram Channels. Sám se přitom společně s oznámením nové funkce vyjádřil směrem k svému šéfovi, že se jedná o jednu z těch funkcí, o které lze říci „no konečně“. Funkce podle očekávání umožňuje komentovat svůj nebo něčí příspěvek pomocí GIFu z Giphy. Tedy toho samého Giphy, které britský Úřad pro hospodářskou soutěž a trhy loni nařídil společnosti Meta prodat.

Texty v Reels

Mosseri uvedl, že Instagram také pracuje na zobrazování textů písní v populárních Reels, přičemž se zdá, že funkce navazuje na nálepku s automatickými titulky, kterou Meta představila v roce 2021. Nově tvůrci obsahu i běžní uživatelé budou moci tato krátká videa opatřit za pomoci časové osy v dolní části rozhraní textem písně, synchronizovaným s audio stopou. Přidání textu písně do videa Instagram Reels v zařízení se systémem Android je skvělý způsob, jak na své video upozornit.

Nově lze přidat až 5 odkazů do profilu bez Linktree

Po letech zdráhaní ze strany Instagramu zde máme možnost přidávat na profilovou stránku více než jen jeden odkaz. Tuto změnu oznámil v úterý generální ředitel Meta Mark Zuckerberg prostřednictvím svého vysílacího kanálu. „Do svého instagramového bio můžete nyní přidat až pět odkazů,“ uvedl a dále se o funkci vyjádřil, že je pravděpodobně jednou z nejžádanějších, po kterých kdy uživatelé volali. Rozhraní Meta navržené pro zobrazování odkazů není z nejelegantnějších, jaké kdy společnost vydala, funkčnost ale nepostrádá. Pokud na svůj profil vložíte více než jeden odkaz, Instagram první zkrátí a uvede, kolik jich ještě následuje. Klepnutím na první zobrazený odkaz se zobrazí výběr, který umožňuje zobrazit všechny odkazy najednou.

Dnes nejčtenější

.