Zavřít reklamu

Spekulovalo se o tom již nějakou dobu a nyní je to konečně tady. Google začal do své aplikace Kontakty zavádět oznámení o narozeninách. Do Kontaktů Google totiž přibyla karta Add birthdays (přidat narozeniny), která se nachází v sekci For you (pro vás). Google o ní píše: „Uložte si narozeniny svých kontaktů, abyste je viděli ve svém narozeninovém kalendáři a získali zde a napříč službami Googlu užitečné podněty“.

Klepnutím na „Add birthdays“ se uživatel dostane do uživatelského rozhraní typu seznamu, které je optimalizováno pro rychlé a hromadné zadávání dat. Vedle lidí bez narozenin se zobrazí ikona dortu a uživatel může tuto informaci přidat procházením měsíce, dne a roku.

Jakmile bude nová funkce k dispozici, uživatel bude moci otevřít jednotlivý kontakt a přejít do rozbalovací nabídky, kde najde novou možnost Add birthday notification (přidat oznámení o narozeninách). Zavádění funkce, které si všiml web 9to5Google, podle všeho bude nějakou dobu trvat. S ohledem na ni stojí za připomenutí, že Kontakty minulý měsíc přidaly na domovskou obrazovku widgety pro individuální a oblíbené kontakty.

Dnes nejčtenější

.