Zavřít reklamu

Minulý týden proběhla akce Google I/O 2023, kde společnost představila další funkce systému Android 14, i když jej zde přímo téměř neoznačila. Google každopádně odhalil, že do zařízení s tímto připravovaným systémem přinese mimo jiné technologii Ultra HDR. I proto byli mnozí fanoušci Samsungu zvědaví, zda se tato funkce dostane i do smartphonů a tabletů s jejich budoucí aktualizací. Samsung o tom nyní nabídl několik informací, i když přesně ještě neodpověděl. 

Moderátor oficiálního fóra společnosti pro sekci fotoaparát prozradil, že Ultra HDR systému Android 14 není pouze funkcí fotoaparátu, ale vyžaduje také, aby zařízení podporovalo HDR displej. Většina fotoaparátů chytrých telefonů dnes dokáže zachytit snímky HDR, ale mnoho zařízení je v tomto formátu neukládá. Vzhledem k tomu, že funkce vyžaduje, aby telefon se systémem Android zachycoval snímky a videa v HDR a poté je zobrazoval se stejným dynamickým rozsahem na displeji HDR, může být tato funkce omezena na telefony vyšší střední třídy a vrcholného portfolia.

Ultra HDR umožňuje fotoaparátu zachytit snímek HDR a uložit jej v 10bitovém formátu, kdy poté může základní aplikace Galerie v telefonu zobrazit tento obrázek nebo video právě v tomto 10bitovém formátu na obrazovce podporující HDR. Pouze některé telefony řady Galaxy A a všechny nejnovější telefony řady Galaxy Note, Galaxy S a Galaxy Z jsou takovými displeji schopnými takový obsah zobrazovat vybaveny a logicky proto pouze tato zařízení mohou funkci systému Android 14 dostat. Samsung však stále oficiálně neupřesnil, které telefony a tablety to budou, kdy vše možná vyjasní až po vydání beta verze aktualizace One UI 6.0.

Ty nejlepší telefony Samsungu koupíte zde

Dnes nejčtenější

.