Zavřít reklamu

Galaxy S23 Ultra, stejně jako předchůdce v podobě modelu Galaxy S22 Ultra, jasně těží z přidané hodnoty v podobě S Penu. Tím se aktuálně nemohou chlubit jiné telefony výrobce, snad vyjma Galaxy Z Foldu4, který jej ale nemá integrovaný do svého těla a tím pádem není vždy připraven k „akci“. 

S bezdotykovým příkazem S Penu získáte rychlý přístup k aplikacím a funkcím pera S Pen pomocí pohodlného rozbalovacího menu, které můžete přetáhnout kamkoli na obrazovce. Můžete si ale jeho chování také upravit podle své potřeby. 

  • Otevřete Nastavení. 
  • Zvolte nabídku Rozšířené funkce. 
  • Vyberte volbu S Pen. 
  • Klepněte na Bezdotykový příkaz. 

Zde si můžete vybrat podobu menu, a co je důležitější, zároveň si editovat to, co za zkratky vám nabídne – k tomu klepněte na nabídku Zástupci. Můžete se pak i rozhodnout, zda chcete zobrazit ikonu bezdotykových příkazů, nebo když podržíte S Pen nad displejem a stisknete tlačítko, jestli se má menu zobrazit či nikoli.

Další nastavení pera S Pen

Když v nabídce S Pen v Nastavení klepnete na Další nastavení pera S Pen, získáte ještě další možnosti, jak si definovat jeho chování. Je zde třeba odemknutí zařízení S Penem, ale i možnost povolit více per, pokud vlastníte třeba to k tabletu atd. Zároveň si zde můžete aktivovat/vypnout funkci Upozornit, když S Pen zůstane, tedy pokud odejdete se zhasnutým displejem zařízení a pero v telefonu není přítomno. Jednoduše tím tak zamezíte případné ztrátě.

Zvuky a vibrace

Ne všem musí odezva S Penu 100% vyhovovat. I proto si ji můžete v nabídce Další nastavení pera S Pen definovat. Najdete zde dva přepínače, kde jeden obsluhuje zvuky a druhý vibrace. První tedy přehraje zvuky, když vložíte nebo odeberete S Pen nebo začnete psát na obrazovku. Zejména v noci to může být rušivé. Druhé jsou tedy vibrace, kdy telefon při vložení nebo vyjmutí pera zavibruje. I toto můžete vypnout, pokud vám takové chování nevyhovuje.

Jak resetovat S Pen 

Ne vždy jde vše hladce a podle předpokladů. Pokud má pero S Pen problémy s připojením nebo se často odpojuje, resetujte pero a znovu jej připojte. Uděláte tak následujícím postupem, který je poplatný pro modely Galaxy S22 Ultra i Galaxy S23 Ultra. 

  • Vložte pero S Pen do slotu v telefonu. 
  • Jděte do Nastavení. 
  • Vyberte možnost Rozšířené funkce. 
  • Vyberte nabídku S Pen. 
  • Vpravo nahoře zvolte nabídku tří teček. 
  • Zvolte Obnovit pero S Pen. 

Následně proběhne restart pera, kdy se to odpojí, aby se následně zase připojilo. Během restartování samozřejmě pero nevyndávejte z telefonu. Jakmile se restart dokončí, uvidíte u pera poznámku Vloženo a Připravený. 

Galaxy S23 Ultra koupíte například zde

Dnes nejčtenější

.