Zavřít reklamu

Můžete to kritizovat a nadávat na to, ale to je tak jediné, co s tím můžete dělat. Alespoň se můžete chlácholit tím, že děláte něco pro naši matičku Zemi. Ostatně na ekologii se všechny společnosti s tím, proč nedávají do balení smartphonů nabíječky, ohánějí. Jenže ono to jde, když se chce, a důkazem je Galaxy A24. 

Ať už si u nás koupíte nejlevnější Galaxy A14, nebo nejdražší Galaxy Z Fold4, či samozřejmě cokoli mezi tím, jako telefony Galaxy A54 nebo ty řady Galaxy S23, napájecí adaptér u nich nenajdete. Pokud jej potřebujete, musíte si jej koupit samostatně. Začal s tím Apple, aby se mu všechny společnosti vysmály a potom je v tom následovaly. Je to jednoduché, i když se odvolávají na elektronický odpad, jsou za tím peníze.

Dvojí metr a konec USB-C kabelu v balení? 

Jenže jak vidno, ono to jde. Samsung koncem minulého měsíce poměrně tiše vydal Galaxy A24. Původně tedy jen ve Vietnamu a později v Indonésii. Jestli se dostane i do Evropy, je spíše nepravděpodobné. Při uvedení ve druhé zmíněné zemi ale oficiální tisková zpráva uvádí, že se telefon dodává s 15W nabíjecím adaptérem. Zařízení jinak podporuje až 25W rychlé nabíjení a kapacita jeho baterie je 5 000 mAh.

Jak vidno, můžeme být na tuto politiku naštvaní, jak chceme, jsou ale trhy, kde všechno může fungovat trochu jinak. Že se vše vrátí do dříve zajetých kolejí, není pravděpodobné, takže se u budoucích vlajkových telefonů Samsungu určitě nesetkáme se slotem na paměťové karty, stejně jako s 3,5mm jack konektorem. Je navíc jen otázkou času, kdy se rozloučíme i s přibaleným USB-C kabelem. I ten už přece každý vlastní, a tak je to zbytečná zátěž. Nebo ne?

Smartphony Samsungu koupíte například zde

Dnes nejčtenější

.