Zavřít reklamu

Vývoj čipů usiluje o stále větší efektivitu, přičemž v minulosti vše nasvědčovalo tomu, že se v tomto směru budou nůžky mezi Samsungem a TSMC nadále rozevírat. Nejnovější informace však nyní naznačují, že u Samsungu došlo ke zdokonalení stran jeho 4nm procesu, který má být zřejmě použit u Tensoru G3 společnosti Google a tedy v budoucích telefonech Pixel.

Server Pulse News uvádí, že společnost Samsung zaznamenala zlepšení výtěžnosti svého 4nm procesu při výrobě čipů, přičemž ta se nyní blíží zavedené 5nm procesu. Při výrobě čipů označuje výtěžnost množství čipů vyrobených na jednom plátku v porovnání s maximálně technicky možným počtem.

Korejský technologický gigant pracuje na 4nm čipech od roku 2021, dlouho ale pokulhával za TSMC, jejíž proces na tom byl lépe jak kvalitativně, tak z hlediska zmíněné výtěžnosti. V roce 2022 Qualcomm převedl výrobu svých Snapdragonů 8. generace 1 z továren Samsungu právě na TSM a jen tato změna ve výsledku vedla mimo jiné k mnohem lepší energetické účinnosti. Zdroj dále zmiňuje, že podle zasvěcených osob uvnitř, je nyní 4nm proces Samsungu srovnatelný s tím společnosti TSMC.

I když tento stav nemusí mít dlouhého trvání, pro některé značky to může představovat dobré zprávy. V důsledku zmíněných zlepšení AMD zřejmě uzavřelo se Samsungem partnerství a nový proces bude podle všeho použit i pro nejnovější generaci čipové sady Tensor společnosti Google.

Zatímco Tensor G2, který se nachází v zařízeních řady Pixel 7 a v chystaných Pixel Tablet a Pixel Fold, využíval 5nm proces Samsungu, Pixel 8 a Pixel 8 Pro zřejmě předznamenají první 4nm smartphony Google s Tensorem G3 využívajícím aktualizovaný a nyní vylepšený proces společnosti korejského výrobce.

Dnes nejčtenější

.