Zavřít reklamu

Jak jste možná zaznamenali, Samsung v poslední době ukončil softwarovou podporu pro některé ze svých starších smartphonů, jako je řada Galaxy S10, Galaxy A50 a Galaxy A30. Nyní stejný osud potkal několik dalších zařízení Galaxy.

Jak informoval s odvoláním na nizozemský web Galaxy Club server SamMobile, Samsung přestal softwarově podporovat telefony Galaxy A40, Galaxy A20 a Galaxy A10. První dva zmíněné byly uvedeny na trh v první polovině roku 2019, což znamená, že Samsung ukončil jejich softwarovou podporu po čtyřech letech. Poslední aktualizací pro Galaxy A40 a Galaxy A10 byl březnový bezpečnostní patch, zatímco pro Galaxy A20 ten o tři měsíce starší.

Kromě těchto telefonů korejský obr ukončil softwarovou podporu pro několik starších tabletů, konkrétně pro Galaxy Tab S5e, Galaxy Tab A 10.1 a Galaxy Tab A 8.0 (2019). Stejně jako zmíněné smartphony byly tyto tablety uvedeny na trh v první polovině roku 2019. Poslední aktualizací, kterou Galaxy Tab S5e obdržel, byl listopadový bezpečnostní patch, Galaxy Tab A10.1 pak prosincový. Galaxy Tab A 8.0 (2019) dostal na některých trzích lednovou bezpečnostní záplatu.

Používání výše uvedených zařízení nemusí být i přes ukončení jejich softwarové podpory nutně nebezpečné. Vzhledem k tomu, že některá zařízení Galaxy dostávají nové bezpečnostní patche každých šest měsíců, měly by tyto telefony a tablety, které dosáhly konce softwarové životnosti, zůstat relativně bezpečné alespoň půl roku poté, co dostaly poslední aktualizaci zabezpečení.

Není vyloučeno, že tato zařízení ještě nějakou bezpečnostní aktualizaci dostanou, pokud Samsung objeví nějakou kritickou zranitelnost. Učinil tak například loni v případě tehdy sedm let staré řady Galaxy S6.

Nejnovější telefony Samsungu koupíte zde

Dnes nejčtenější

.