Zavřít reklamu

V posledních dnech bylo objeveno množství napadených aplikací pro Android, které mohou představovat hrozbu pro vaše zařízení a jejich data. Společnost McAfee k dnešku potvrdila celkem 38 nových aplikací zasažených malwarem.

Inkriminované aplikace jsou schopny neustále spouštět na pozadí dotěrné programy, jejichž cílem je shromažďování důležitých informací a citlivých dat z vašeho zařízení. Nejproblematičtější je, že jsou k dispozici v obchodě Google Play, což navozuje iluzi bezpečnosti. Mezi nalezenými kusy jsou i takové, které mají 10 a více milionů stažení, což je samozřejmě alarmující.

V seznamu převažují hry, které se snaží kopírovat populární Minecraft, přičemž jsou postiženy malwarem stejné rodiny jako virus Goldoson. Ten spouští skryté aplikace, které pak shromažďují citlivé údaje. Je zajímavé, že z převážné většiny hry samotné běží bez problémů a jsou neškodné, potíž spočívá v reklamách, které generují.

Skryté reklamy generované těmito aplikacemi postiženými malwarem zanechaly svůj vliv nejvíce na trzích ve Spojených státech, Kanadě, Koreji a Brazílii, přesto však nestojí za to se vystavovat riziku a nelze než doporučit jejich co možná nejrychlejší odinstalaci z vašeho zařízení. Společnost Google již podnikla kroky na své straně vedoucí k jejich odstranění z obchodu Google Play. Pro jistotu níže najdete jejich kompletní seznam.

Block Box Master Diamond, Craft Sword Mini Fun, Block Box Skyland Sword, Craft Monster Crazy Sword, Block Pro Forrest Diamond, Block Game Skyland Forrest, Block Rainbow Sword Dragon, Craft Rainbow Mini Builder, Block Forrest Tree Crazy, Craft Clever Monster Castle, Block Monster Diamond Dragon, Craft World Fun Robo, Block Pixelart Tree Pro, Craft Mini Lucky Fun, Block Earth Skyland World, Block Rainbow Monster Castle, Block Fun Rainbow Builder, Craft Dragon Diamond Robo, Block World Tree Monster, Block Diamond Boy Pro, Block Lucky Master Earth, Craft Forrest Mini Fun, Craft Sword City Pro, Block Loki Monster Builder, Block Boy Earth Mini, Block Crazy Builder City, Craft Sword Vip Pixelart, Block City Fun Diamond, Craft City Loki Rainbow, Craft Boy Clever Sun, Block City Dragon Sun, Craft Loki Forrest Monster, Lokicraft: Forrest Survival 3D, Craft Castle Sun Rain, Craft Game Earth World, Craft Lucky Castle Builder, Craftsman: Building City 2022 a Craft Rainbow Pro Rain.

Dnes nejčtenější

.