Zavřít reklamu

Přiznejme si, že mnoho z nás otázce skladování našich powerbank nevěnuje příliš pozornosti. Pokud, je pro vás bezpečnost důležitým faktorem, pak rozhodně stojí za to se nad tím zamyslet.

Přenosné powerbanky jsou jistě docela šikovným řešením, když vašemu telefonu nebo nejrůznějšímu příslušenství, jako jsou třeba sluchátka nebo chytré hodinky, dochází šťáva. Můžeme svá zařízení udržet v chodu i mimo dosah zásuvky. Aby vám vaše powerbanka dobře sloužila je potřeba o ni trochu pečovat a také ji správně uložit, když ji zrovna nepoužíváte.

První věc, kterou často opomíjíme, je návod k použití. Manuály musí obsahovat potřebné informace týkající se bezpečnosti provozu i skladování. Společnost, která váš akumulátor vyrobila, má tým inženýrů a odborníků, kteří jsou s produktem obeznámeni a vědí tak, jak by se o něj mělo pečovat. Osobně si manuály buď fotím do telefonu nebo ukládám na domácí server a musím říct, že mi to párkrát ušetřilo hodně času a potencionálních problémů, ať už šlo o chytrý zvonek na dveře, TV Box, motorovou pilu nebo plašič na kuny.

Hledání rad na internetu je samozřejmě v pořádku, ale ne všechna doporučení jsou tím nejlepším řešením a navíc to může ve výsledku zabrat více času, než sáhnout po zmíněném manuálu, ať už v elektronické nebo listinné podobě. Jít ke zdroji je zkrátka většinou tou nejlepší variantou. V případě powerbanky se v návodu nejspíš dočtete, že by baterie měla být uchovávána v chladu a suchu a v ideálním případě byste ji nikdy neměli nechat zcela vybít.

Vybití, přebití a zahřívání

Zabránit úplnému vybití může být trochu komplikované, zvlášť když svůj přenosný zdroj energie používáte jen občas, třeba na cestách a podobně, ale většinou se to vyplatí. Značná část powerbank dnes totiž disponuje obvody, které se starají o jejich celkovou kondici, aby se články nikdy nepřebily, příliš nezahřály nebo nevybily příliš rychle. Docela rozumným řešením je, přidat si do kalendáře periodické upozornění, které vám čas od času připomene, že si vaše powerbanka také zaslouží nějakou tu pozornost. Díky minimální péči vám bude sloužit lépe a delší dobu.

Existuje velmi malé riziko, že dojde k samovolnému vznícení. To může vést k explozi a následně k požáru mnohem většího rozsahu, než bychom čekali. Možná jste zaznamenali některá videa, která působí opravdu nebezpečně. Tyto případy jsou opravdu vzácné, zcela vyloučit je ale nelze.

Pokud chcete docílit při skladování powerbanky větší bezpečnosti, nabízí se řešení. Ohnivzdorné obaly na baterie. Ano, taková věc existuje. Může se jednat o malé sáčky, tašky nebo třeba pouzdra na zip. Nabídka českého trhu není až tak široká, jak by mohla být, produkty ale najít lze, a to i v různých provedeních a velikostech. Ideální způsob skladování je tedy využít některý z ohnivzdorných obalů a následně powerbanku uložit na chladné a suché místo. Pokud navíc nezapomenete čas od času zařízení alespoň z poloviny nabít, bude vám k dispozici dlouho a až ho budete potřebovat.

Dnes nejčtenější

.