Zavřít reklamu

Galaxy S23 Ultra má mezi vlajkovými smartphony nejuniverzálnější fotosestavu a nabízí vysoce kvalitní fotografie v různých ohniskových vzdálenostech. Konkrétně disponuje jedním širokoúhlým fotoaparátem, jedním ultraširokoúhlým fotoaparátem a dvěma teleobjektivy (s 3x a 10x zoomem).

Snímky mezi 4 až 9x přiblížením však mohou vypadat rozmazaně, jelikož Galaxy S23 Ultra v tomto rozsahu samozřejmě nemá speciální teleobjektiv a jedná se tak o digitální přiblížení a výřezy s dopočtem MPx. Nicméně existuje skrytý trik, díky kterému můžete v tomto rozsahu pořídit ostřejší fotky.

Leaker Ice universe zjistil, že úroveň detailů přiblížených snímků pořízených Galaxy S23 Ultra se liší v závislosti na konkrétních scénářích. Někdy se fotky zdají být docela ostré, zatímco v jiných případech se mohou jevit rozmazané. Další uživatel Twitteru objevil, že ostřejší přiblížené snímky je možné zachytit stisknutím spouště po přiblížení a nepoužitím funkce ručního zaostření.

Po vyzkoušení tohoto jednoduchého triku si několik uživatelů všimlo, že fotoaparát aktuální nejvyšší „vlajky“ korejského obra pořídil ostřejší snímky s vyšší mírou detailů. To ukazuje, že Galaxy S23 Ultra dokáže zachytit excelentní snímky v rozsahu 0,5x až 10x přiblížení. Bylo by nicméně skvělé, kdyby Samsung mohl do nastavení fotoaparátu přidat rychlý tip nebo ruční nastavení, aby uživatelé mohli fotoaparát Galaxy S23 Ultra využít na maximum.

Řadu Galaxy S23 koupíte například zde

Dnes nejčtenější

.