Zavřít reklamu

K pádům aplikací systému Android bohužel prostě dochází. Jste-li pak zejména majiteli starších strojů, je pravděpodobné, že na tento problém narazíte o něco častěji. Přispět přitom k řešení můžete sami, a to pouze zasláním zpětné vazby vývojáři. Společnost Google se však na svém blogu pro vývojáře Android developer blog pochlubila novou funkcí automatických výzev k aktualizaci takových padajících aplikací, která by mohla mnoha uživatelům v tomto směru hodně pomoci.

A jak to funguje? Výzva se objeví, pokud aplikace spadne a zároveň je v Google Play k dispozici ke stažení její aktualizace, respektive stabilnější verze, která by právě daný problém mohla už řešit. Díky ní, lze aplikaci rychle aktualizovat a vyhnout se tak případným problémům s pády. Google upozorňuje, že pro aktivaci této funkce vývojáři nemusí nic dělat. Výzvy se aktivují automaticky, jakmile se v Google Play objeví novější verze inkriminované aplikace se statisticky relevantní, nižší mírou pádů.

Opravdu dobrou zprávou je, že možnost využití výzev k aktualizaci se netýká jen nejnovějších verzí systému. Podle Googlu s ní lze totiž počítat na telefonech a tabletech se systémem Android 7.0 nebo novějším. Takže i váš stárnoucí telefon z roku 2017 by tuto funkci měl podporovat. Samozřejmě, pokud dochází k pádům i u aktualizované verze dané aplikace, není jiné cesty, než se obrátit na vývojáře, ale v mnoha případech upozornění a aktualizace mohou problém řešit, zvláště když aplikace neaktualizujete automaticky.

Dnes nejčtenější

.