Zavřít reklamu

Představení druhé generace chytrých hodinek CZ Smart společnosti Citizen letos v lednu na veletrhu CES vzbudilo hodně pozornosti a nemalý zájem, a to nejen díky integraci zajímavé technologie, kterou využívá NASA. Původně měl být prodej zahájen již v březnu, ale bohužel došlo ke zpoždění a nyní jsou CZ Smart konečně k dispozici k předobjednání, přičemž k vydání by mělo dojít 1. května 2023.

Společnost nedávno na svých stránkách zveřejnila kompletní novou kolekci CZ Smart, včetně příslušenství. Zde je na výběr z různých provedení a velikostí, jejichž cena začíná již na 350 dolarech, tedy v přepočtu necelých 7 a půl tisíci korunách. Jako příjemný bonus Citizen přihodí kožený řemínek zdarma, a to bez ohledu na to, po které variantě sáhnete.

Hodinky využívají umělou inteligenci vytvořenou ve spolupráci s IBM Watson, která předpovídá vaši kognitivní a fyzickou energii v průběhu dne a může vám pomoci vytvořit si lepší návyky a učinit tak vaše dny produktivnějšími. Jedná se o stejnou technologii, kterou NASA používá k určení míry únavy svých astronautů. Je samozřejmě otázkou, do jaké míry se tato technologie osvědčí, přestože za ní stojí solidní vědecká data, při práci v kanceláři a nikoli cestování vesmírem.

Kromě vesmírných vychytávek nabídnou CZ Smart z velké části typické funkce, jaké lze očekávat i u jiných zařízení tohoto segmentu. Jde o jedny z mála chytrých hodinek, které alespoň prozatím poběží s operačním systémem Wear OS 3, známým ze Samsung Galaxy Watch nebo Pixel Watch od Googlu. Do vínku dostanou 1 GB operační paměti a 8 GB interního úložiště. Podle společnosti se také hodinky dobijí na 80 % za pouhých 40 minut, po kterých jsou schopny fungovat celý den.

Stejně jako u většiny konkurenčních produktů dneška je i zde na výběr z několika variant, které se liší velikostí, provedením i cenou. Verze hodinek za 350 dolarů má velikost 41 mm a dodává se se silikonovým, plus zmíněným bonusovým koženým řemínkem. S nárůstem ceny rostou i rozměry a typy pásků, přičemž nejdražší verze ve velikosti 44 mm s páskem z nerezové oceli ve sportovním provedení přijde na 435 dolarů, tedy něco málo přes 9 tisíc korun.

Samsung Galaxy Watch koupíte například zde 

Dnes nejčtenější

.