Zavřít reklamu

Víte, jaké jsou ty vůbec nejúspěšnější filmy všech dob, které dokázaly vydělat nejvíce peněz? Zde najdete 10 komerčně nejúspěšnějších filmů všech dob podle Box Office, kdy z toho žebříčku vyplývá několik zajímavostí. Jde třeba o to, že režisér James Cameron natočil tři ze čtyř vůbec nejvýdělečnějších filmů, nebo to, že si prakticky celý žebříček můžete pustit v rámci platformy Disney+.

Avatar – 2,9 miliardy dolarů

Avatar před námi otevírá neuvěřitelný svět za hranicemi naší fantazie, svět střetu dvou naprosto odlišných civilizací. Nově objevená vzdálená planeta Pandora je mírumilovné místo s obyvatelstvem Na’vi, žijícím v souladu s divukrásnou vegetací planety. Posádka vyslaná ze Země na své průzkumné misi ale na Pandoře objeví velmi cenný minerál, který by měl na Zemi nevyčíslitelnou hodnotu a roztáčí se kolečko intrik a devastace.

Avengers: Endgame – 2,8 miliardy dolarů

Hrozivé události způsobené Thanosem, který vyhladil polovinu života ve vesmíru a silně oslabil Avengers, vedou zbylé superhrdiny k tomu, aby ve strhujícím finále 22 filmů studia Marvel zvaném Avengers: Endgame sebrali poslední síly a pokusili se vrátit úder.

Avatar: The Way of Water – 2,3 miliardy dolarů

Jedná se o první výjimku, kterou zatím nelze v Disney+ streamovat, i když ji zde již najdete. Je tomu samozřejmě proto, že se pořád jedná o poměrně nový titul, který je třeba ještě prohnat několika kolečky v kinech, aby jeho tržby dále rostly. Asi pak není třeba zmiňovat, že se jední o přímé pokračování finančně nejúspěšnějšího filmu všech dob.

Titanic – 2,2 miliardy dolarů

V dubnu 1912 vyrazila luxusní zaoceánská loď Titanic z Anglie na svou první, a bohužel i poslední plavbu. Své pasažéry ale do cíle cesty nikdy nedovezla – narazila na ledovec a klesla pod hladinu. Tím začalo drama největší námořní katastrofy v dějinách lidstva.

Star Wars: Síla se probouzí – 2 miliardy dolarů

Lucasfilm a vizionářský režisér J.J. Abrams spojili síly, aby vás znovu přenesli do předaleké galaxie. Staré známé hrdiny zde doplní nováčci, kdy zde samozřejmě opět půjde o střet dobra se zlem, Jediů se Sithy a světelnými meči.

Avengers: Infinity War – 2 miliardy dolarů

Snímek završuje neuvěřitelnou desetiletou cestu filmovým světem studia Marvel a přináší na stříbrná plátna nejsmrtonosnější a nejultimátnější válku všech dob. Avengers a jejich superhrdinští spojenci musí riskovat úplně vše a pokusit se porazit mocného Thanose dřív, než jeho bleskový útok, provázený ničením a zkázou, zničí vesmír jednou provždy.

Spider-Man: Bez domova – 1,9 miliardy dolarů

Jedná se o třetí díl nového pojetí příběhů o Spider-Manovi, které má zapadat do světa Avengerů. Protože ale právě na tuto postavu vlastní práva společnost Sony, jsou zde pořád jisté problémy s distribucí na VOD. Předchozí dva díly ale v Disney+ již najdete, takže je to jen otázkou času, kdy se zde objeví i třetí díl.

Jurský svět – 1,6 miliardy dolarů

Jurský svět je vlastně jedinou plnohodnotnou výjimkou, kterou v žebříčku najdete, a kterou nelze nyní a pravděpodobně ani v budoucnu v rámci Disney+ streamovat. Je tomu proto, že na této franšíze si zakládá jiná streamovací služba, a to SkyShowtime. je ale evidentní, že se znovuzrození Spielbergovo legendy rozhodně povedlo, i když další dva díly kvalitativně hodně upadly.

Lví král – 1,6 miliardy dolarů

Snímek se odehrává v africké savaně, kde se narodil budoucí panovník všeho živého. Malý lví princ Simba zbožňuje svého otce, lvího krále Mufasu, a připravuje se na svou budoucí vládu. Avšak ne všichni se z malého Simby radují. Mufasův bratr Scar, původní následník trůnu, spřádá své vlastní, temné plány. Souboj o Lví skálu plný intrik, dramat a po nečekané tragédii skončí Simbovým vyhnanstvím. Za pomoci dvou nových přátel musí Simba dospět a stát se tím, kým je mu souzeno být. Jedná se o remake původního snímku z roku 1994, kdy byl tento natočen v roce 2019.

Avengers – 1,5 miliardy dolarů

V Avengers se přestaví ikoničtí super hrdinové – Iron Man, Neuvěřitelný Hulk, Thor, Captain America, Hawkeye a Black Widow. Když se objeví nečekaný nepřítel, který ohrožuje světovou bezpečnost, Nick Fury, ředitel mezinárodní mírové agentury, známé také jako S.H.I.E.L.D., zjistí, že potřebuje tým, aby odvrátil světovou katastrofu. Začíná provádět nábor po celém světě.

Pokud by vás zajímalo, jak žebříček pokračuje, tak v další desítce najdete hity, jako Top Gun: Maverick, ale třeba i Ledové království, další snímky od Marvelu, ty ze světa Star Wars nebo Harryho Pottera.

  • Rychle a zběsile 7 – 1,5 miliardy dolarů
  • Top Gun: Maverick– 1,49 miliardy dolarů
  • Ledové království II – 1,45 miliardy dolarů
  • Avengers: Age of Ultron– 1,4 miliardy dolarů
  • Black Panther – 1,349 miliardy dolarů
  • Harry Potter a Relikvie smrti – část 2 – 1,342 miliardy dolarů
  • Star Wars: Poslední z Jediů – 1,33 miliardy dolarů
  • Jurský svět: Zánik říše – 1,31 miliardy dolarů
  • Ledové království – 1,28 miliardy dolarů
  • Kráska a zvíře – 1,266 miliardy dolarů

Dnes nejčtenější

.