Zavřít reklamu

Významnou součástí zážitku s globálně populární hudební streamovací službou Spotify je dostávání doporučení a objevování nových umělců. K tomuto účelu slouží funkce Mixy, jež zahrnuje kategorie jako žánrové mixy, mixy dekád a další. Spotify nyní do Mixů přidalo nový nástroj, který uživatelům umožní vytvořit si vlastní personalizovaný playlist.

Spotify v novém blogovém příspěvku oznámilo, že rozšiřuje Mixy o nový nástroj jménem Niche Mixes. Ten podle služby umožní uživatelům vytvářet personalizované seznamy skladeb na základě pouhých několika slov v popisu.

Funguje „to“ tak, že když uživatelé přejdou na záložku Hledat, mohou zadat jakékoli slovo, které popíše „aktivitu, atmosféru nebo estetiku“. A když za ně přidají slovo „mix“, vygeneruje se jim vlastní playlist. Mohou například napsat „Feel Good Morning Mix“, „Driving Singalong Mix“ nebo „Night Time Mix“.

Spotify tuto novou funkci popisuje jako „sadu personalizovaných seznamů skladeb, která hravým způsobem kombinuje vše, co nabízejí naše mixy“. „Dáváme posluchačům přístup k desítkám tisíc mixů, které jsou pro ně jedinečné, a to na základě téměř čehokoli, co je napadne,“ dodává k tomu.

Takto vytvořený playlist je možné najít v sekci Vytvořeno pro tebe pod záložkou Your Niche Mixes. Podle Spotify tyto seznamy skladeb nezůstanou stejné, jakmile budou vytvořeny, ale budou denně aktualizovány. Nová funkce, která je omezena pouze na angličtinu, je nyní celosvětově dostupná pro všechny uživatele Spotify v bezplatné a prémiové verzi.

Dnes nejčtenější

.