Zavřít reklamu

Notebooky Samsung se těší stále větší oblibě. Společnost kompletně přepracovala svoji strategii s uvedením řady notebooků Galaxy Book v roce 2021. Minulý rok pak přišla s několika dalšími vylepšeními, včetně OLED displeje u Galaxy Book2. Z počátkem tohoto roku přišel jihokorejský gigant na trh s Galaxy Book3 disponujícím výkonnějšími čipy, vyšším rozlišením OLED obrazovky s vysokou obnovovací frekvencí a ještě delší výdrží baterie. U spotřebitelů se tato vylepšení pochopitelně setkala s nemalým nadšením.

Podle Samsungu došlo za stejné období k nárůstu prodejů Galaxy Book3 2,5krát v porovnání s jeho předchůdci. Společnost se vyjádřila, že přijetí nové řady notebooků bylo velmi pozitivní. Samsung v tomto směru začíná následovat strategii Applu, kdy se jejich chytré telefony stávají středobodem celého ekosystému, přičemž další zařízení, jako jsou právě notebooky, tablety, sluchátka a chytré hodinky, dotvářejí celé portfolio nabídky směřujíce k lepší vzájemné integraci a vylepšené funkcionalitě. Je viditelné, že se Samsung posunul a poučen úspěchy svých mobilních zařízení přenesl do svých notebooků mnoho změn, včetně vysoké softwarové efektivity, vlastních funkcí i vylepšené konektivity.

Bezpochyby dnes Galaxy Book3 Ultra nabízí vysoký výkon a nadstandardní kvalitu provedení i přes svou lehkou konstrukci. Shim Hwang-yoon, viceprezident a vedoucí skupiny pro výzkum a vývoj nového výpočetního hardwaru R&D Group 2 pro MX Business údajně uvedl, že společnost aplikovala optimalizační techniky získané z jejích chytrých telefonů na své nejnovější notebooky. Řada Galaxy Book3 se může pochlubit vylepšeným chladicí mechanismem zajišťujícím vyšší účinnost. Samsung také použil algoritmy ladění a vylepšení obrazu od Intelu založené na principech strojového učení ze smartphonů Galaxy a kompletně změnil rozložení základní desky, aby díky uložení komponentů nedocházelo ke ztrátám signálů z ultrarychlých externích portů. Společnost přidala i softwarové funkce, jako je Quick Share a Multi Control pro sdílení klávesnice a trackpadu Galaxy Book s telefony a tablety Galaxy.

Vypadá to, že se Samsung inspiroval na správném místě a podařilo se mu přijít s produktem, který většinu svých majitelů odmění spolehlivostí, snadnou přenositelností, ale i výkonem a softwarovými vychytávkami. Je tedy naprosto pochopitelné, že se to projevuje i v prodejních číslech. Celé je to dobrá zpráva i po nás. Pokud totiž Samsung slaví úspěch na těch trzích, kam své počítače distribuuje, mohlo by ho to posunout k rozhodnutí v expanzi na trhy další. U nás jako společnost sice oficiálně funguje, ale své počítače zde nenabízí, což doufáme, že se brzy změní.

Ty nejlepší přenosné počítače koupíte zde

Dnes nejčtenější

.