Zavřít reklamu

Jak jistě víte, v našich zeměpisných šířkách dochází dvakrát do roka ke změně času, a to na letní a zimní. Letní čas začíná již brzy, konkrétně 26. března, a ano, je to ten „horší“ čas, kdy se vyspíme o hodinu méně (zimní čas letos začíná 29. října). Možná se ptáte, jestli váš androidový telefon tyto změny času automaticky zaznamená. Pokud tipujete, že ano, máte pravdu.

Pokud jste předtím v nastavení data a času nevypnuli automatickou aktualizaci data a času a automatické časové pásmo (v kterémžto případě již víte, co máte dělat), nebudete muset dělat nic. Váš androidový telefon automaticky zkontroluje, zda je v síti správné datum a čas, a přes noc změní systémový čas tak, aby kalendáře nebo budíky byly stále správné.

letni_cas_ilustr._obr

Totéž platí, když se jiné části světa posunou o hodinu dopředu nebo dozadu podle svého rozvrhu, nebo pokud do těchto míst cestujete. To našim telefonům také umožňuje znát správný místní čas, když letíme nebo jedeme do jiného časového pásma. Pokud je váš telefon během změny času vypnutý, po zapnutí a opětovném připojení k vaší mobilní síti by se měl upravit na letní či zimní. Pokud k tomu nedojde, doporučujeme vám kontaktovat vašeho operátora.

Pokud si nejste jistí schopností vašeho telefonu Galaxy automaticky měnit čas, je snadné zkontrolovat, zda jsou vaše nastavení správná. Stačí jen provést následující kroky:

  • Otevřít Nastavení.
  • Klepnout na možnost Obecná správa.
  • Vybrat položku Datum a čas.
  • V případě, že jsou možnosti Automatická aktualizace data a času a Automatické časové pásmo vypnuté, zapnout je.

Dnes nejčtenější

.