Zavřít reklamu

Netflix je pro mnoho lidí zdrojem zejména domácí zábavy. Na platformě je k dispozici mnoho populárních filmů a seriálů z celého světa, které jsou dostupné pouhým stisknutím tlačítka. Věděli jste ale, že Netflix nabízí i vlastní galerii mobilních her? Tu navíc hodlá razantně rozšířit. 

V oficiálním příspěvku společnost oznámila, že ještě tento rok přidá na svou platformu dalších 40 herních titulů a na dalších 30 pracuje s herními vývojáři, jako jsou Ubisoft a Super Evil Megacorp. Kromě toho Netflix prostřednictvím svého vlastního herního studia vyrábí také 16 nových her. Platforma uvádí, že během roku bude každý měsíc vydávat nové hry, kdy nás jako první čeká třeba exkluzivní Mighty Quest Rogue Palace od Ubisoftu, a to už 18. dubna.

Netflix údajně pracuje i na hře ze světa Assassins Creed a spolupracuje s UsTwo Games na tom, aby v roce 2024 přidal na svou platformu hry Monument Valley a Monument Valley 2. Hlavním cílem tohoto streamovacího giganta by ale měla být výroba her založených na populárních seriálech které nabízí. K dispozici je již například hra Too Hot to Handle, která vychází ze stejnojmenného seznamovacího pořadu nebo hry Stranger Things.

Netflix se do her pustil už v roce 2021, protože v nich viděl obrovský potenciál. Jejich katalog také pořád rozšiřuje. Společnost má nyní ve svém herním portfoliu celkem 55 her napříč různými žánry. Ty jsou dostupné po spuštění aplikace Netflix na iPhonu, iPadu, Samsungu Galaxy nebo jiném telefonu či tabletu se systémem Android. Abyste si je tedy zahráli, musíte mít aktivní předplatné platformy.

Dnes nejčtenější

.