Zavřít reklamu

Společnost Nothing tento týden představila nová bezdrátová sluchátka Ear (2). Jejich specifikace jsou velmi dobré, jak si však vedou proti přímé konkurenci v podobě aktuálních vlajkových sluchátek Samsungu Galaxy Buds2 Pro? Pojďme si oboje sluchátka pěkně srovnat.

Sluchátka Ear (2) dostala do vínku 11,6mm dynamický měnič, který slibuje, že uživatele „přenese do nahrávajícího studia“. Galaxy Buds2 Pro nejsou v této oblasti o nic pozadu, když nabízejí 10mm měnič, který vyladila pod Samsung spadající společnost AKG. Oboje sluchátka podporují 24bitové Hi-Fi audio, takže z hlediska zvukové kvality by měla být srovnatelná. Nicméně zde mají trochu navrch sluchátka Samsungu, neboť podporují 360stupňový zvuk.

Oboje sluchátka mají funkci ANC (aktivní potlačení okolního hluku) a transparentní režim. Sluchátka Nothing jsou u ANC schopna tlumit zvuk s intenzitou až 40 dB, zatímco sluchátka Samsungu to dokáží do úrovně 33 dB. Ear (2) se u ANC navíc chlubí adaptivním režimem. Co se týče výdrže baterie, sluchátka Nothing na jedno nabití vydrží (bez zapnutého ANC) 6,3 hodiny a s nabíjecím pouzdrem 36 hodin. Se zapnutým ANC pak vydrží 4/22,5 hodiny. Galaxy Buds2 Pro na jedno nabití bez ANC vydrží 8/30 hodin, se zapnutým ANC 5 hodin. V této oblasti jsou tak na tom o něco lépe sluchátka korejského giganta.

Výhodou sluchátek Nothing je však o něco větší odolnost – splňují standard IP54, což znamená, že jsou chráněna proti vnikání prachu, před pevnými předměty a stříkající vodou z jakéhokoli úhlu, zatímco sluchátka Samsungu mají certifikaci IPX7, tzn. jsou chráněna jen před stříkající vodou z jakéhokoli úhlu a nemají žádnou ochranu před prachem.

Naše srovnání zakončíme cenou. Samsung svá sluchátka prodává za 5 690 Kč (v českých obchodech je však seženete i o více než 2 tisíce levněji), Nothing ta svá za 3 699 Kč. V tomto směru jsou tak síly vyrovnané. Kterým z nich byste měli dát přednost, necháme samozřejmě na vás. Oboje mají srovnatelnou kvalitu zvuku, takže záleží na tom, jaké máte na sluchátka další požadavky, jestli u nich požadujete větší výdrž baterie, účinnější ANC nebo třeba originální design. V tomto ohledu mají výhodu Ear (2), protože jako „jednička“ jsou průhledná, což vypadá opravdu dobře. Někomu však takovýto „odhalující“ design nemusí vyhovovat. Takže opět – je to na vašich preferencích.

Ty nejlepší bezdrátová sluchátka koupíte zde

Dnes nejčtenější

.