Zavřít reklamu

Obchod Google Play začal zavádět několik užitečných nástrojů, které pomohou držitelům více zařízení. V nabídce Správa aplikací a zařízení v Google Play se objevila nová možnost označená Sync apps to devices. Klepnutím na tuto možnost se dostanete na stránku se seznamem všech zařízení, do kterých je váš účet Google přihlášen.

Tato stránka vás také informuje, že aplikace, které nainstalujete do tohoto přístroje, budou nainstalovány i na vaše synchronizovaná zařízení. Je tak mnohem snazší zajistit, že bez ohledu na to, jaký telefon zrovna používáte, budou vaše aplikace stále k dispozici, aniž byste je museli znovu instalovat. Navíc to vypadá, že tato funkcionalita bude k dispozici i v rámci Wear OS, který synchronizuje chytré hodinky a telefon, což jistě dává smysl. Zdá se však, že to bude platit jen pro nově nainstalované aplikace. Ty dříve nainstalované bude nutné znovu stáhnout do těchto ostatních zařízení samostatně, což se týká i případných aktualizací. Pokud jde o situaci s více telefony, mohlo by být možné tyto kroky provést vzdáleně, zmiňuje ve svém tweetu Artem Russakovskii.

Seznam dalších kompatibilních zařízení v Google Play, kde je váš účet přihlášen, společnost poskytovala již v minulosti, ten ale zahrnoval pouze tablety, chytré hodinky a televizory. Nyní vše nasvědčuje tomu, že Google tento seznam rozšířil tak, aby zahrnoval i všechny další telefony, které má osoba v držení.

Někteří uživatelé hlásí, že už toto velmi praktické vylepšení mají k dispozici, zatímco jiní stále čekají, až se jim tato možnost objeví. Zdokonalení tohoto typu jsou jistě vítaná, protože šetří čas spojený s procesem instalace a aktualizace aplikací. Ostatně snahu přicházet s novými funkcemi usnadňujícími používání Google Play lze sledovat již delší dobu. Před dvěma týdny začal Google ve svém obchodě s mobilními aplikacemi zobrazovat varování u těch, které vykazují problémy.

Pokud majitelé modelu telefonu podobného tomu vašemu zaznamenali pády nebo jiné potíže s konkrétní aplikací, zobrazí se výrazné varování. Google také vyvíjí tlak na vývojáře, aby případné problémy řešili mimo jiné tím, že omezí nebo zcela odstraní její zobrazování. Kroků k lepšímu zážitku s Google Play přibývá. Většina z nich šetří čas a v mnoha případech i ceněná data.

Dnes nejčtenější

.