Zavřít reklamu

V poslední době se zprávy kolem Microsoftu velmi často týkají tématu akvizice Activision Blizzard. Plány redmondského technologického giganta však nejspíš míří ještě dál. Šéf Xboxu, Phil Spencer totiž v rozhovoru pro Financial Times hovořil o záměrech Microsoftu spustit obchod s aplikacemi zaměřený na hry pro Android a iOS. „Chceme být v pozici, kdy můžeme nabízet Xbox a obsah od nás i od našich partnerů třetích stran na jakékoli obrazovce, kde by někdo chtěl hrát,“ řekl Spencer.

Sám ovšem zároveň připustil, že to v tuto chvíli na mobilních zařízeních není možné. Vyjádřil také představu, že v budoucnu by mohlo dojít k otevření zařízení s Androidem a iOS a společnost chce být v tomto směru připravena.

V současné době Apple obchody s aplikacemi třetích stran na iOS nepovoluje. Totéž platilo v případě Androidu, dokud rozhodnutí indické komise pro hospodářskou soutěž (CCI) nepřišlo s požadavkem, aby Google svou platformu v Indii otevřel. Společnost uvedla, že se však plánuje proti některým aspektům rozhodnutí CCI odvolat.

Navzdory překážkám, které stojí v cestě Microsoftu, Spencerova slova odhalují, že společnost netrpělivě očekává den, kdy bude možné, aby byl její obchod s aplikacemi dostupný pro Android a iOS. Rozhodnutí Indie představuje první krok na cestě, která by mohla vést k tomu, že i další země budou vyžadovat, aby Google a Apple otevřely svůj ekosystém. Ve skutečnosti by nová pravidla Evropské unie obsažená v Aktu o digitálních trzích (Digital Markets Act), který má za cíl zvýšit konkurenci na poli aplikací, mohla znamenat, že se takové změny dočkáme dříve, než bychom očekávali.

Dnes nejčtenější

.