Zavřít reklamu

Abychom byli spravedliví, nevyfotíte to s iPhonem 14 ani iPhonem 14 Plus, stejně jako s iPhony starších řad bez přídomku Pro. Apple toto duo telefonů spíše základní řady totiž nevybavil teleobjektivem, jenže Galaxy S23 a Galaxy S23+ jej mají, a tím mají jasně navrch. Proč?

Je to o ohnisku a úhlu záběru. Nejde o to udělat ten krok blíž. I když jej totiž uděláte, stejně nedostanete takovou scénu, aby byla totožná s tou, kterou vyfotografuje teleobjektiv. Níže se můžete podívat na galerii, která čítá jen fotografie pořízené teleobjektivem v Galaxy S23+ při návštěvě našeho hlavního města Prahy. Síla teleobjektivu je prostě jasná v tom, jak vás dostane k objektu blíže. U iPhonů to umí jen řada Pro, čímž ty základní modely jasně tratí na možnostech, které svému majiteli poskytnou. Teleobjektiv vás prostě dostane blíž a bez zbytečného rušení okolními objekty.

Níže se ještě můžete podívat na celý rozsah přiblížení a to, kolik zbytečností dostanete do záběru, pokud jej fotografujete na ultra a i jen ten širokoúhlý objektiv. Z teleobjektivu je tedy třetí fotografie v řadě, čtvrtá je jen do počtu a jedná se o 30x digitální zoom. Právě ultra a širokoúhlý objektivy jsou jen ty dva, kterými disponují základní iPhony (zde samozřejmě foceno s S23+). Pokud chcete větší míru kreativity, je prostě řada Galaxy S23 jasnou volbou.

Přítomné fotografie jsou bez jakékoli dodatečné úpravy a jsou foceny nativní aplikací Fotoaparát.

Řadu Galaxy S23 koupíte např. u Mobil Pohotovost

Dnes nejčtenější

.