Zavřít reklamu

Přinášíme seznam zařízení Samsungu, která v týdnu od 6. do 10. března obdržela softwarovou aktualizaci. Konkrétně jde o Galaxy S23, Galaxy S22, Galaxy S21 a Galaxy S20.

Na všechny zmíněné řady začal Samsung vydávat březnový bezpečnostní patch. U Galaxy S23 nese aktualizace firmwarovou verzi S91xBXXS1AWBM a jako první se jí dočkali uživatelé v Německu a Nizozemsku, u Galaxy S22 verzi S90xBXXU3CWBE a jako první dorazila opět do Německa a Nizozemska, u Galaxy S21 verzi G99xBXXS6EWBB a jako první byla dostupná v různých evropských zemích a u Galaxy S20 verzi G980FXXSFHWB1 a jako první „přistála“ mimo jiné v Německu a Švýcarsku.

Nová bezpečnostní záplata opravuje celkem 50 vulnerabilit, přičemž 39 z nich opravil v Androidu Google a 11 ve svém softwaru Samsung. Pět z nich bylo označeno jako kritické, 35 jako vysoce nebezpečné. Většina chyb, které opravil korejský gigant, nesla štítek „středně nebezpečné“.

Samsung opravil mimo jiné exploit související s ovladačem DECON (Display and Enhancement Controller), který hackerům umožňoval vytvořit v chybu v přístupu do paměti a který se týkal zařízení používajících čipset Exynos 2100 a běžících na Androidu 11, 12 a 13, vulnerabilitu ve funkci AutoPowerOnOffConfirmDialog, kterou mohli hackeři zneužít k vypnutí zařízení Galaxy na dálku, nesprávnou autentizaci ve funkci SecSettings, jež hackerům umožňovala resetovat aplikaci Nastavení, či chybu v Bluetooth způsobenou nesprávnou kontrolou přístupu, která útočníkům umožňovala posílat soubory bez dovolení.

Telefony Samsungu koupíte například zde

Dnes nejčtenější

.