Zavřít reklamu

Facebook není mrtvý ani neumírá, ale ve skutečnosti žije a prosperuje s 2 miliardami aktivních uživatelů denně. Meta vydala novou tiskovou zprávu, ve které mimo jiné informuje o tom, že k vzájemné komunikaci na Facebooku už nebudeme potřebovat její Messenger. 

Soukromé konverzace jsou významným způsobem, jakým lidé v aplikacích Mety sdílejí a navazují kontakty. V současné době je prý v nich denně odesláno více než 140 miliard zpráv. Na Instagramu lidé již téměř miliardkrát denně sdílejí Reels prostřednictvím DM a roste to i na Facebooku. Proto síť už nyní testuje možnost, aby lidé měli přístup ke své schránce v aplikaci Messenger i jen v rámci aplikace Facebook. Toto testování se má brzy ještě rozšířit, než bude spuštěno naostro. Kdy, to však Meta nesdělila, neposkytla ani žádné grafické náhledy.

Tom-Alison-FB-NRP_Header

V loňském roce byly na Facebooku do některých jeho skupin zavedeny komunitní chaty jako způsob, jak se lidé mohou hlouběji spojit se svými online komunitami v reálném čase kolem témat, na kterých jim záleží. Podle dat napříč Facebookem a Messengerem byl v prosinci 2022 zaznamenán nárůst počtu lidí, kteří tyto komunitní chaty vyzkoušeli, o 50 %. Trend je tedy jasný, a jde v něm o komunikaci.

Cíl je tedy takový, aby byly vytvářeny další způsoby integrace funkcí pro zasílání zpráv do Facebooku. V konečném důsledku Meta chce, aby bylo pro lidi snadné a pohodlné se vzájemně spojovat a sdílet obsah, ať už v aplikaci Messenger, nebo přímo na Facebooku. Je to přitom 9 let, co se obě platformy, tedy Facebook a Messenger oddělily. 

Dnes nejčtenější

.