Zavřít reklamu

Pokud používáte telefon Samsungu, budete mít pravděpodobně nastavený účet Samsung, abyste mohli používat exkluzivní funkce, jako je lokalizace ztraceného telefonu nebo propojení zařízení. Pokud však plánujete přejít na jiný androidový telefon, svůj účet Samsung nebudete potřebovat.

Pokud svůj telefon Galaxy prodáváte nebo dáváte na protiúčet, svůj účet možná nebudete chtít smazat, neboť jej můžete použít pro jiné zařízení, jako jsou třeba hodinky Galaxy Watch5. V tomto návodu se dozvíte, jak z vašeho telefonu odstranit váš účet Samsung, aniž byste jej smazali celý.

Odstranit účet Samsung z vašeho telefonu není nijak složité. Stačí provést následující kroky:

  • Otevřete Nastavení.
  • Klepněte nahoře na vaše jméno a profilový obrázek vašeho účtu Samsung.
  • Zaskrolujte úplně dolů a klepněte na tlačítko Odhlásit.
  • Prohlédněte si, ke kterým službám Samsungu ztratíte přístup, a klepněte na tlačítko Odhlásit.
  • Ověřte svou identitu pomocí biometriky, hesla nebo e-mailu.
  • Pokud jste svou identitu ověřili pomocí e-mailu, klepněte na tlačítko Od. e-mail, přejděte do příchozí pošty a aktivujte odkaz, který vám od Samsungu přišel.

Účet Samsung můžete smazat také prostřednictvím webu, tím jej ovšem odstraníte celý, nejen z telefonu. Připomeňme, že pro většinu služeb, které s sebou účet Samsung přináší (konkrétně zpřístupňuje funkce Profil v Kontaktech, Samsung Cloud, Najít moje mobilní zařízení a Samsung Pass), existují alternativy z dílny Googlu. V případě krádeže telefonu si můžete nastavit funkci Najdi moje zařízení a Peněženka zvládne platby. Nakonec je tu Disk pro zálohování vašeho zařízení.

Dnes nejčtenější

.